Bývalá chyžná z hotela má geniálnu fintu pri vysávaní: Toto je dôvod, prečo v drahých izbách nikdy necítiť zatuchnutý zápach!

Ak nenávidíte typický zápach, ktorý vzniká pri vysávaní, máme pre vás perfektnú vychytávku. Pani nám dala perfektný tip, ako si poradiť s typickým zápachom z vysávača aj so zatuchnutým zápachom z kobercov či čalúneného nábytku.A nielen pri vysávaní, pomôže vám zatočiť so zápachom v celom byte a to celkom bez chemických vôní z obchodu!

Vysávanie

Nenávidíte typický zápach, ktorý vzniká pri vysávaní, vyskúšajte toto. Pred vysávaním nasypte na koberec zmes sódy bikarbóny a vanilkového cukru. My sme v hotely používali sódu zmiešanú s pár kvapkami ľubovolnej vône (napríklad z esenciálnych olejov). Tiež sa nemohlo stať, aby v izbe ostal zápach po vysávaní a preto sme vždy trochu sódy zmiešanej s pár kvapkami vône nasypali aj do vysávača. Vône stačí naozaj máličko, podstatná je hlavne tá sóda. Takto máte istotu, že v izbe nebude žiaden zápach, ale práve naopak krásna vôňa. Pre ešte lepší výsledok nasypte trochu tejto zmesi aj do vrecka vo vysávači.

Zvieratá

Ak máte v byte domácich miláčikov, tiež vám tento trik z pet friendly hotelov. Odstrániť zápach zo zvieracích a mačacích pelechov môžete rýchlo a úplne jednoducho, ak ho posypete sódou, počkáte 15 minút a vysajete. Sódu použite aj pri zvieracích toaletách. Keď budete meniť podstielku, nasypte na dno trochu sódy a až potom dajte podstielku.

Janka Lukačová

Odpadkový kôš

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak chcete zabrániť zápachu, nasypte do koša trochu sódy bikarbóny. Dokáže to rýchlo odstrániť zápach a ťažký vzduch v miestnosti.

Kožušinový kabát

V skrini môže zatuchnúť. Ak chcete, aby bol na sezónu nachystaný v perfektnom stave, takto jednoducho ho zbavíte zápachu. Stačí ako ho vyšistíte kefou, tkroú pospyte jedlou sódou.

Gauč, posteľ, pohovky aj iný čalúnený nábytok

Rovnako, ako kabáty, aj čalúnený nábytok zbavíte zápachu pomocou jedlej sódy. Stačí posypať (najlepšie to ide cez sitko), nechať pôsobiť aspoň 15-20 minút a vysať. Záapch sa stratí, akoby nikdy ani nebol.