Neznášate utieranie prachu? Vďaka tomuto triku sa vám bude v byte usádzať omnoho menej a odstránite ho bez prostriedkov z obchodu!

Poznáme perfektný trik, vďaka ktorému si nenávidené utieranie prachu skvele uľahčíte.

Prípravky na utieranie prachu sľubujú, že dokážu držať prach ďaleko od povrchu nášho nábytku či spotrebičov. Pravdou však je, že prach musíme často utierať rovnako často, ako keby sme použili obyčajný saponát. Dá sa vôbec na „odprachovacom“ rituály niečo zmeniť? Poznáme perfektný trik, ktorý vám prácu rozhodne uľahčí!

Prezradíme vám jednoduchý trik, vďaka ktorému sa bude prach usádzať omnoho menej a čistý povrch udržíte dlhšie a omnoho jednoduchšie. Trik spočíva v jednoduchej úprave handry s ktorou prach utierate.

Ako na to?

Väčší citrón nakrájame na pláty, preložíme do pohára a zalejeme 3 lyžicami oleja. Zavrieme a necháme týždeň odstáť na tmavom, chladnejšom mieste. Potom zalejeme 1 šálkou vriacej vody a premiešame. Scedíme.

Do tejto zmesi ponoríme čistú handričku na utieranie prachu. Vyberte ju a nechajte úplne vysušiť.

Získate tak tú najlepšiu prachovku na utieranie prachu v domácnosti. Okrem toho, že vďaka perfektnej priľnavosti prach zotriete jedna radosť, ochránite povrchy pred skorým usadzovaním ďalších nánosov prachu. Ak ste teda zvyknutí, že už pár hodín po utieraní prachu sa začne usádzať znova, vďaka takto upravenej handričke na to môžete zabudnúť.

zdroj: filantropikum

...