Zabudnite na ocot a noviny: Trik na dokonale čisté okná odkukaný od profíkov – kto raz skúsi, inak to už nerobí!

Umývanie okien je pre mnohých ľudí doslova utrpením. Rada by som sa podelia o metódu, ktorú sme používali v profi firme na upratovanie a umývanie okien. Ak si myslíte, že používali bežnému smrtelníkovi nedostupné prostriedky, ste na omyle.

Umývanie okien je pre mnohých ľudí doslova utrpením. Rada by som sa podelia o metódu, ktorú sme používali v profi firme na upratovanie a umývanie okien. Ak si myslíte, že používali bežnému smrtelníkovi nedostupné prostriedky, ste na omyle. A táto firma nie je žiadnou výnimkou, robia to takto všade – je to najjednoduchšia a nejefektívnejšia metóda. Čas odložiť ocot a novinový papier. 

Toto je osvedčená metóda používaná profesionálmi po celom svete – firma, v ktorej som pracovala to používala ako univerzálnu metódu. Skúste, je to naozaj veľmi účinná pomoc.

Umývajte okná ako profesionáli

Moja starká používala na čistenie noviny, ocot a vodu, určite by však hneď menila s touto vychytávkou. Ja osobne okná inak neumývam, viem totiž, aký má efekt táto metóda.

Tajomstvo je v kombinácií látok, ktoré zabezpečia perfektná lesk, odmastia, odstránia zaschnuté kvapky a sklo ochránia pred rýchlym znečistením. V prípade okien je veľmi dôležité zmäkčovadlo – v našom príde kyselina citrónová alebo citrónová šťava.

Potrebujeme:

Obyčajný saponát (podľa vášho výberu)

1/2 citrónu (alebo 2 lyžičky kyseliny citrónovej) – potrebujeme šťavu

Kvapku peroxidu vodíka (dávam od oka, stačí naozaj málo)

Malú misku alebo vedierko

Hubku/handričku

Stierku

Postup:

Na vrstvu pár centimetrov vody stačí naozaj len pár kvapiek saponátu – tak aby na vrchu bola jemná pena. Pridáme citrón a peroxid. Hubku ponoríme do vody, vykrútame a umyjeme okno od najväčšej špiny, nevynechajte ani rám. Teraz pomocou stierky len zotrieme prebytočnú vodu. Namiesto stierky môžete použiť handričku s mäkkými vláknami. To je všetko, okná žiaria a vy ste ušetrili za drahé prostriedky z obchodu. Keď nemám doma peroxid vodíka, zvyknem do zmesi kvapnúť trochu obyčajnej ústnej vody s obsahom alkoholu. Funguje to rovnako.

Prajeme vám veľa zdaru! :-)

Mirka Valachová

Dnes najobľúbenejšie