Trik profíkov na výrobu bleskovej domácej dezinfekcie: Skúste to hneď a už ju nemusíte zháňať v obchodoch!

Pridávam recept na výbornú domácu dezinfekciu an rôzne povrchy, ktorú mi poradila chyžná z hotela.

V obchodoch a lekáraňach v týchto dňoch zúfalo chýba akákoľvek dezinfekcia a preto si musíme v týchto dňoch pomôcť, ako vieme. Pridávam recept na výbornú domácu dezinfekciu na rôzne povrchy, ktorú mi poradila chyžná z hotela. Oni ju používali na dezinfekciu všetkých povrchov. Ja ju teraz teraz používam na dezinfekciu všetkého doma aj v aute, aj na ruky. Výroba je veľmi jedndouchá a okrem antibakteriálneho účinku aj skvele vyčistí rôzne povrchy a zanecháva lesk. Navyše, neobsahuje žiadne chemikálie, takže ju môžete používať aj tam, kde sú malé deti.

Čo potrebujeme?

Fľašu s rozprašovačom

1 diel prevarenej vody

1 diel bieleho octu

1 diel alpy alebo alkoholu  minimálne 60%-tného

...

1 vetvičku rozmarínu (je výborný na dezinfekciu), prídne šalviové listy, mätu, bazalku…

Kôru z citróna (je dôležité použiť len povrchovú časť bez bielej časti)

Ako postupovať?

Vo fľaši zmiešame všetky prísady. Necháme pár hodín odležať, aby sa z rastlinky a citrónovej šupky dostatočne uvoľnili silice. Táto dezinfekcia je vynikajúca v tom, že okrem dezinfekcie a príjemnej vône aj skvele vyčistí rôzne povrchy.

Ja ju používam v domácnosti – na dezifekciu kľučiek, kuchyne, kúpeľne, ale zároveň aj na čistenie. Navyše, je skvelá aj auta, hlavne ak sa presúvate vo vozidle viacerí, prípadne ste niekoho viezli v aute, alebo jednoducho chcete mať istotu, že všetko máte dokonale vydezinfikované a čisté.

Autor: majka