Už dva týždne a na sprcháči ani jedna zaschnutá kvapka: Trik môjho manžela pre každého, komu sa nechce stále drhnúť sklo!

Toto vymyslel môj manžel a hoci mi najskôr vlasy dupkom stáli, musím uznať, že to naozaj funguje. Ale na začiatok musím povedať, aby ste nečakali žiaden ocot ani sódu bikarbónu – toto je naozaj trochu o inom. Môj muž, ako správny chlap, ktorému sa nechce upravovať a zvlášť neobľúbeným miestom na túto činnosť je pre neho sprcha, prišiel s nápadom, ako zabrániť usádzaniu vodného kameňa a celkovo kvapiek vody na povrchu. Kedže máme tvrdú vodu, bol to u nás skutočne problém. Dva týždne od jeho experimentu a sklo je stále ako čerstvo vyumývané – ani stopa po vodnom kameni a zaschnutých kvapkách vody.

Ako na to?

Keď mal naposledy službu na umývanie sprchy manžel a klasicky vyčistil sprchový kút a bol už suchý, jednoducho na sklo naniesol prostriedok do áut (tekuté stierače), ktoré sa dávajú v aute na sklo pre lepšiu viditeľnosť aj počas dažďa. Ide o látku, ktorá odpudzuje vodu zo skla tak, že sa na ňom vôbec neudrží a teda sklo nemusíte po sprchovaní zotierať – nie je čo. Ja som sa chytala za hlavu, keď mu to povedal, ale naozaj to funguje. Tieto prostriedky bežne dostať v obchode, na značke nezáleží (my máme Rain X, ale ako hovorím, je to jedno). Takže sprcháč ako nový už dva týždne. Mne by to naozaj nenapadlo, tak snáď to niekomu tiež pomôže.

autor: Miška T.

Tento prostriedok má podobný efekt

Ak nemáte v aute spomínaný prípravok, ktorý poradila Miška, máme pre vás iný skvelý tip. Sklenené povrchy v kúpeľni stačí nastriekať sprejom WD-40 – stačí ho naniesť na suché sklo a voda sa na ňom viac nebude držať.

Dnes najobľúbenejšie