Práčka aj bielizeň začali nepríjemne zapáchať a nič nepomáhalo: Tento trik som odkukala od kamarátky a skutočne zaberá, hlavne ak periete aj pri nízkych teplotách!

Práčku má asi dva roky a často periem aj pri nízkych teplotách. Manžel si pred časom začal všímať, že mu košele nevoňajú tak, ako kedysi

Práčku má asi dva roky a často periem aj pri nízkych teplotách. Manžel si pred časom začal všímať, že mu košele nevoňajú tak, ako kedysi. Ja som to až tak nevnímala, predsa len som doma na materskej a až tak vôňu neriešim. Ale začala som si to postupne tiež všímať, kyslastý zápach z práčky a prádlo vôbec nevoňalo tak, ako malo. Kamarátka mi poradila svoj zlepšovák, ktorý videla v nejakej TV relácii. Vraj pôvodcom zápachu sú zvyšky prášku, nečistoty a tuk a ktoré sa pri nízkych teplotách nerozpustia, ostanú vo vnútri práčky a nepríjemne zapáchajú. Odstránite ich pomocou obyčajnej tablety do umývačky. Tá rozpúšťa mastnotu a usadeniny skvele, mám odskúšané. Toto je postup:

Do práčky jednoducho vložíte 2 tablety do umývačky a nastavíte na teplotu 90 stupňov a necháte bežať naprázdno. Mne to zabralo skvele a prádlo opäť vonia. Tento postup teraz opakujem aspoň raz za 3 mesiace.

Petra J.