Orchidea jej chradla pred očami: Pestovateľ poradil tejto žene jednoduchý trik, ako ju zachrániť a získať krásnu ozdobu na balkón!

Nedarí sa vašej orchidei? Vyskúšajte tento trik, možno budete prekvapení!

Tip, od ženy, ktorá sa sama potýkala s chradnutím obľúbených kvetov – orchideí. Keď sa vrátila domov z lyžovačky, všimla si, že orchidea, ktorá predtým bohato kvitla a nejavila známky problémov, chradne, jej listy žltnú a napriek starostlivosti sa tento bezútešný stav ani po niekoľkých týždňoch nemenil.

foto: takprosto

Keď odpadol aj posledný kvet a aj listy držali na stonke len silou vôle, rozhodla sa vyhľadať informácie u odborníka – profesionálneho pestovateľa a predajcu orchideí. Poradil jej túto jednoduchú vec – presaďte rastlinku do kôry.

Presaďte ju do kôry

foto: takprosto

Presadenie orchidey do pôdy je veľmi jednoduché a mimoriadne prospešné opatrenie. Ideálne je použiť kôru z duba alebo borovice. Žena postupovala tak, že kúsku kôry navŕtala dierku na zavesenie a vytvorila menší priestor pre uloženie rastliny. Ten vyplnila machom, drobnými kúskami kôry a vložila do nej orchideu tak, aby vo vnútri držala aj keď kus kôry zavesí. Nezabudnite, že vzdušné korene musia byť vonku.

foto: takrposto

V lete dokonca orchideu môžete vyskúšať zavesiť na balkón (na chránenú stenu). Keď rozkvitnú, budú krásnou ozdobou, ktorá určite upúta pozornosť.

Namiesto kôry môžete použiť aj otvorenú kovovú konštrukciu vystlanú machom.

foto: takprosto

Prečo drevo?

V bežnom obale z obchodu má orchidea často problém správne rozvinúť koreňovú sústavu. Hrozí tiež nadmerné hromadenie vlhkosti, na ktoré je rastlinka veľmi citlivá. Drevo je ideálnym kompromisom medzi plastom či keramickým obalom.

zdroj: takprosto

Dnes najobľúbenejšie