Podané lístie namočila do tohto roztoku: Keď ho vybrala, susedia nechápali, ako je možné, že také nádherné celé týždne a nezvädnú!

Susedka mi nechcela veriť, že listy nie sú kupované, keď ich toľko týždňov videla na mojich vchodových dverách. Odporúčam vyskúšať pre každého, kto rád tvorí z listov :-).

Deti mi vždy na jeseň nosia domov napadané lístie z vonku. Doma z neho vyrábame všelijaké ozdoby a jesenné dekorácie. Problém však bol v tom, že listy mi za pár dní začali vädnúť a hniť, preto som postupne od živých listov upustila. Minulý rok som však konečne našla perfektný nápad, ako život listom predĺžiť a doslova ich zakonzervovať na celé týždne. To však nie je všetko, vďaka tejto metóde budú listy nádherne lesklé a pevné – susedka mi nechcela veriť, že nie sú kupované, keď ich toľko týždňov videla na mojich vchodových dverách. Odporúčam vyskúšať pre každého, kto rád tvorí z listov :-).

Potrebujeme:

Kozmetický glycerín (kúpite v lekárni)

Vlažnú vodu

Postup:

Vodu zmiešame s glycerínom v pomere 1:1 a do tejto tekutiny vložíme listy, zaťažíme a necháme namočené niekoľko dní (ja nechávam 3-4 dni). Potom listy vyberieme a vysušíme medzi papierovými obrúskami. Môžeme tvoriť, listy sú zakonzervované. :-)

Adriana V.

...

Ja do tekutiny zvyknem pridávať aj pár kvapiek potravinárskeho farbiva a listy po vysušení prestriekam lakom na vlasy, sú ako maľované!

Ďalšie krásne nápady z listov