Háďatká vám môžu zlikvidovať úrodu zemiakov či repy: Poznáme starodávny trik, ako ich vyhnať z pôdy!

Háďatká sú drobné červíky, ktoré úradujú v pôde. Tam, kde sa raz dostanú, dokážu ich počty narásť do neuveriteľných čísel.

Háďatká sú drobné červíky, ktoré úradujú v pôde. Tam, kde sa raz dostanú, dokážu ich počty narásť do neuveriteľných čísel. Napríklad v jednom metri štvorcovom môžeme nájsť až 1000 tenkých červíkov. Háďatká prevŕtajú korene rastlín a tie potom chradnú a na koreňoch sa im vytvárajú zdureniny a hľuzy. Obzvlášť veľkou hrozbou sú pre koreňovú zeleninu – najmä zemiaky a cviklu, ktoré celkom prevŕta a tak znehodnotí. Ak máte s háďatkom problém aj vo vašej záhrade, poradíme vám starý trik, ako ho zo záhrady vyhnať kade-ľahšie. Je to jednoduché a tento postup používali aj naši predkovia.

Potrebujeme:

Kryštálový cukor

Postup:

Je to veľmi jednoduché. Stačí, ak pôdu nasypete cukor. Dávkovanie – na každých 25 metrov štvorcových pôdy nasypeme približne 2-2,5 kilogramov cukru.

Prečo to funguje?

Mikroorganizmy v pôde, ktoré sa živia cukrom rapídne zvýšia množstvo organických látok v pôde, zvýši sa ich počet a svojou činnosťou vytlačia z pôdy nebezpečných škodcov.

Dnes najobľúbenejšie