Dámy, toto je skvelé: Profi kaderník ukázal jednoduchý trik, ako si perfektné ostrihať vlasy doma za 10 minút!

Potrebujete 10 minút, nožnice,gumičku a hrebeň.

Potrebujete 10 minút času a odvahu zastrihnúť do svojej koruny krásy aj bez prítomnosti profesionálneho kaderníka. Profesionálny kaderník Lee Stafford totiž na svojej zákazníčke ukázal, že naučiť sa ostrihať si vlasy doma – pekne, rovnomerne a rýchlo – zvládne každá žena. Pokiaľ nejde o zložité asymetrické, alebo iné zostrihy, toto je skutočne skvelý tip. Pekný postupný účes budete mať už za 10 minút.

Základom je mať doma ostré nožnice, také, ktoré vám vlasy odstrihnú a nebudú ich žuť. Okrem nožníc si nachystajte ešte hrebeň a gumičku.

Ako na to?

Najskôr si vlasy prečešeme, predkloníme sa, prehodíme dopredu a uhladíme, pomocou gumičky si uviažeme chvost. Ak máte rovné vlasy, nie je problém vyrovnať ich, ak však nepoddajné a hustí, pred strihaním ich čo najviac vyrovnajte – pomocou fénu, alebo olejčeka – čím rovnejšie vlasy budú, tým dokonalejšie ich ostriháte.

Teraz si určíme vzdialenosť – napríkald pomocou rovného hrebeňa si naznačte miesto, kde chcete strihať. Teraz už ostáva vlasy len čo najviac v chvoste vyrovnať a odstrihnúť. Pravdepodobne na prvýkrát neodstrihnete všetky vlasy – hlavne, ak máte hustú hrivu. Nemusíte sa však obávať, vlasy podľa jasnej hranice ľahko dostrihnete.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Teraz vezmite nožnice a párkrát strihnite do zastrihnutého chvosta (nie príliš hlboko, len do končekov). Urobte to na rôznych miestach a vďaka tomu budú vlasy nadýchané a nebudú pôsobiť dojmom helmy.

To je všetko, teraz si vlasy upravte ako zvyčajne. Máte nový, postupný účes.

 

zdroj: dailymail