Ruky o 20 rokov mladšie: Kozmetička poradila domáci trik pre krásnu pokožku – výsledok za 24 hodín!

Stmavnuté škvrny na pokožke sa podľa portálu chita-brita môžu vyskytnúť na viacerých miestach na našom tele. Najtypickejšie sa však objavujú na rukách. Tmavnutie týchto partií nastupuje postupne a výraznejšie vystupujú napríklad po vystavovaní sa slnečnému žiareniu, pri ktorom sa koža ešte viac vysušuje. Tmavých škvŕn sa však dá efektívne zbaviť a nepotrebujete na to drahé kozmetické prípravky. Pomôžu ingrediencie z vašej kuchyne.

Najlepšia pomoc na pigmentové škvrny na rukách

Túto metódu mi odporučila moja známa kozmetička, ktorá presadzuje prírodné metódy a postupy. Táto pomoc z youtube na pigmentové škvrny sa mi skutočne osvedčila, prvé miznutie škvŕn môžete vidieť už o 24 hodín.

Foto: youtube/Gloss Days

Potrebujeme:

dve polievkové lyžice petržlenovej vňate

jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy

Postup:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

V hrnci priveďte do varu asi 200 ml vody a petržlenovú vňať. Následne stiahnite plameň a varte ešte približne päťnásť minút. Nakoniec nechajte odvar vychladnúť, sceďte a pridajte šťavu z citróna.

Umiestnite ho napríklad v zaváracej fľaške, do chladničky. Pomocou vaty alebo kozmetického tampónu si tonikum nanášajte na miesta s pigmentovými škvrnami, a to každé ráno a večer. Vmasírujte krúživými pohybmi, pričom prvé miznutie škvŕn by ste mali spozorovať už po 24 hodinách.

Takto pokračujte každé ráno a večer, až kým škvrny úplne nezmiznú, avšak asi každé tri dni si uvarte nový odvar. Pigmentové škvrny sa však môžu po čase vrátiť a v takom prípade jednoducho tento postup zopakujte.

A prečo práve petržlen a citrónová šťava? Petržlen má regeneračné a bieliace účinky na pokožku a citrónová šťava má takisto zosvetľujúci efekt.

Ďalšie domáce recepty, ktoré fungujú výborne

Jablčný ocot a biely jogurt

Spojenie týchto dvoch surovín má vyživovaciu a bieliacu schopnosť. Ošetruje a už po prvej aplikácii pocítite jemnejšiu a mäkšiu pokožku, ktorá sa postupnou aplikáciou zosvetlí. Zmiešajte jogurt s octom, naneste na tmavé miesta a nechajte pôsobiť, kým zmes zaschne. Potom opláchnite vodou.

Cukor a olivový olej

Ďalšou hydratačno – peelingovou kúrou je spojenie olivového oleja a cukru. Cukor je odstráni odumreté bunky a olivový olej vyživuje pokožku, hydratuje a pomáha odstrániť tmavé sfarbenie pokožky spôsobené nedostatočnou hydratáciou a slnečným žiarením.

Zmiešajte 3 lyžice olivového oleja a 2 lyžice cukru. Zmes naneste na stmavnuté miesta a jemne masírujte. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom umyte vodou.

Jedlá sóda a mlieko

Foto: youtube/Gloss Days

Pripravte si pastu z jedlej sódy a mlieka. Táto pasta má rovnako, ako predošlé metódy rozjasňujúci a peelingový účinok na pokožku. Pastu naneste na tmavé suché miesta a jemne masírujte. Potom nechajte pôsobiť niekoľko minút a umyte vlažnou vodou.

Citrón, med a cukor

Foto: pixabay

Tento domáci recept je veľmi jednoduchý a jeho účinok spočíva v kombinácii silných prírodných surovín. Cukor pôsobí ako exofilačný činiteľ – prírodný peeling, ktorý odstraňuje mŕtve bunky na pokožke. Citrón má bieliaci účinok a spolu s kyselinou glykolovovu z cukru dodáva pokožke výživu. Med je bázou, ktorá spája obe prísady, hydratuje pokožku a pôsobí ako prevencia proti zhnednutiu kože.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay