Tri druhy kŕmenia pre petúnie: Zabudnite na hnojivá z obchodu, kvitnutie až do jesene zaručené!

Každý rok narazím na ten istý marketingový trik: Kúpim už pestované a kvitnúce kvitnúce petúnie v kvetinárstve, doveziem domov a sledujem, ako chradnú a opadávajú im kvietky už po pár dňoch. A aj keď používam všetky doplnky z kvetinárstva, výsledok zostáva rovnaký. Prečo?

ako kŕmiť petúnie

Je čas spoznať tajné domáce prostriedky na bujaré kvitnutie, ktoré fungujú zaručene!

Top výživa pre petúnie: druhy hnojív

čo kŕmiť petúnie

Všetky druhy hnojív pre petúnie možno rozdeliť do dvoch skupín: základné a doplnkové . Začnime s prvými. Základnými sú teda dusíkaté látky používané v prvej fáze rastu rastlín. Tiež musia obsahovať fosfor pre silný koreňový systém,  ako aj podporu pre svieže kvitnutie.

kŕmenie petúnií

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Domáce prostriedky na kŕmenie petunií.  Sú vytvorené tak, aby zvýšili klíčenie semien, chránili rastliny pred hubovými infekciami a zlepšili stav rastliny vďaka špeciálnym vitamínovým doplnkom.

Kedy kŕmiť petúnie pre kvitnutie

petúnie pre kvitnutie

Dôležité : Petunia sa presádzajú cez zamračený deň, pretože lepšie zakorenia. Rastlina nemá rada priame slnečné lúče, najmä v období adaptácie na novú zem. Bezprostredne po presadení sa obdobie kŕmenia zvyčajne delí na tri stupne.

  • Prvý krok : 5-7 dní po presadení. Na zvýšenie množstva a kvality vytvorených väzieb a vegetatívnej hmoty používajte doplnky obsahujúce dusík. Toto kŕmenie sa môže opakovať po 10 dňoch.
  • Druhá etapa : 10 dní po ukončení prvej etapy. Na hojné kvitnutie sa používa dusičnan vápenatý, ktorý zabraňuje hnilobe.
  • Tretia etapa : 7 dní po ukončení druhej etapy. Na posilnenie koreňového systému použite hnojivá obsahujúce fosfor.

kŕmenie petúnie pre hojné kvitnutie

V každom z vyššie uvedených štádií môžete a dokonca by ste mali aplikovať domáce hojivá.

Najlepšie kŕmenie petúnií doma

kŕmenie petúnie doma

  1. Žihľava. Úplne nahrádza hnojivá obsahujúce dusík. Nalejte 0,5 kg žihľavy s 10 litrami vody. Trvajte na tom, aby sa každá rastlina dostala aspoň  500 ml výslednej kvapaliny.
  2. Z kyseliny citrónovej . Tento roztok zabraňuje zožltnutiu listov rastliny. Zalejte 10 g kyseliny citrónovej s 10 litrami vody a nalejte korene 500 ml roztoku.
  3. Kvasinky . Môžu nahradiť hnojivá obsahujúce fosfor. Zalejte 10 g droždia a 2 polievkové lyžice cukru 10 litrov vody. Nechajte na teplom mieste dve hodiny. Dajte 10 litrov tekutiny  na 5 m2 pôdy. 

top dressing petúnií pre rast

Toto domáce hnojivo vám úplne nahradí chémiu z obchodu. Ide o výborné riešenie pre každého, kto obľubuje overené babské recepty.