Cvičila 2 týždne a výsledok úžasný: Trénerka zoradila 6 top cvikov, ktoré odstránia tuk v oblasti pásu a nakopnú metabolizmus!

Tieto cviky sú špecifické v tom, že nepôsobia len zvonku – teda neslúžia len na formovanie svalov. Pôsobia aj zvnútra, na váš metabolizmus.

Tieto cviky sú špecifické v tom, že nepôsobia len zvonku – teda neslúžia len na formovanie svalov. Pôsobia aj zvnútra, na váš metabolizmus. Trénerka Jilien totiž vie, že ak nemáte v poriadku metabolizmus, schudnúť pomocou cvičenia bude veľmi náročné. Táto žena skompletizovala sériu jednoduchých cvikov, ktoré možno poznáte a robíte aj vy, ich správna kombinácia je však obzvlášť dôležitá.

Toto je výsledok Jilieninej klientky za 14 dní. Jej tréning spočíval v dvoch opakovaniach cvičenia ráno a večer, vždy po 20 minút.

Okrem nakopnutia metabolizmu a spevnenia brušných svalov, spevňujú sa nimi aj spodné svaly chrbta a panvové svalstvo.

Zásady:

Počas celého cvičenia nezabúdajte na hlboké dýchanie.

Pomaly robte pomaly tak, aby ste cítili ako zapájajú všetky svaly. Pozície trénujte postupne tak, aby ste v nich dokázali vydržať celú minútu. Po každej pozícii sa uvolnite a skúste opakovať. Postupne budete schopní opakovať každú pozíciu 5 x po sebe. Cvičenie by malo trvať od 10 minút na začiatku, po 20 minút na konci.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

6 cvikov pre zlepšenie metabolizmu a odstránenie tuku v oblasti pásu

1.

Sadnite si na zem a nohy vystrite rovno pred seba. Pravé koleno pokrčte a lakeť ľavej ruky pritlačte na pravé koleno zvonku. Vydržte v tejto polohe aspoň 30 sekúnd. Ak vám to nepôjde hneď, skúšajte túto polohu na fázy, aby ste si nespôsobili bolesť.

Potom opakujte rovnako aj s druhou nohou a rukou, na druhe strane.

2.

Postavte sa a vystrite si chrbát. Nohy rozkročte na šírku ramien, ruky zdvihnite a otočte dlaňami k sebe. Pomaly sa pokúšajte akoby posadiť sa tak, aby vám kolená nepresahovali špičky prstov. Na začiatok v tejto pozícií pravdepodobne nevydržíte dlho, ale skúšajte to každý deň, kým nedosiahnete 1 minútu v tejto pozícii. Nezabudnite, že ruky musia byť vystreté.

3.

Pravou nohou vykročte dopredu a ľavú dajte čo najďalej dozadu tak, aby bola vystretá (urobíte akoby obrovský krok). Ruky spojte za chrbtom a chrbát mierne uhnite dozadu. Hlavu tiež mierne zakloňte. V tejto polohe zotrvajte 30 sekúnd a potom vymeňte nohy a opakujte. Celkovo tento cvik opakujeme 5x.

4.

Urobíme mostík ale tak, že vystreté ruky spojíme na podlahe pod bokmi. Zhlboka dýchajte a vydržte v tejto pozícii 1 minútu. Potom si oddýchnite a opakujte.

5.

ľahnite si na zem, ruky vedľa tela, dlane otočte nadol a mierne odpažte od tela. Vystrite nohy, tak, aby sa členky stále dotýkali. Vydržte minútu, oddýchnite si a opakujte.

6.

ľahnite si, nohy pri sebe a kolená sa snažte čo najviac priblížiť k hrudníku. Kolená si objímete dlaňami a držte túto polohu 1 minútu. Dýchajte pokojne, potom sa uvolnite a pozíciu opäť pomaly opakujte.