Trápia vás unavené nohy a prvé príznaky kŕčových žíl? Pomôže 1 ingrediencia z kuchyne!

Únava nôh a kŕčové žily trápia mnohých z nás. Prinášame vám overený domáci recept, ktorý prinesie úľavu a potlačí prvé príznaky nepekných kŕčových žíl.

Fyzická námaha, alebo naopak dlhé sedenie v práci. Každodenná rutina sa môže výrazne podpísať na zdraví našich nôh. Ak k tomu pridáme nedostatočné prekrvenie, sedenie s prekríženými nohami či nevhodnú obuv, skoro môžeme pozorovať prvé príznaky kŕčových žíl. Ďalším, nemenej nepríjemným problémom, je únava a bolesť nôh, ktorá je pre mnohých ľudí každodennou realitou.

Domáce riešenie pre úľavu od bolesti a zabránenie vzniku kŕčových žíl

Jediné, čo na liečivý obklad potrebujete sú obyčajné zemiaky. Keď budete nabudúce variť zemiaky na večeru, šupku ani vodu z nich rozhodne nevyhadzujte. Práve v nej sú totiž obsiahnuté látky, ktoré vplávajú blahodárne na zdravie a krásu nôh. Uľavia od únavy a pôsobia proti tvorbe kŕčových žíl.

Potrebujeme:

Zemiakové šupky

Postup:

Na zábal stačí malé množstvo šupiek – stačí asi hrsť šupiek. Šupky uvaríme vo vode tak, ako bežne varíme zemiaky (približne 20 minút). Pred aplikáciou zábalu je dobré chvíľu nechať nohy namočené vo vychladnutom/vlažnom vývare zo zemiakov. To ešte podporí účinky zábalu.

Potom stačí šupky jednoducho priložiť na bolestivé miesta, zakryť náplasťou a upevniť obväzom. Obklady dokážu účinne uľaviť od bolesti aj ľuďom, ktorý trpia veľkými bolesťami kŕčových žíl. Zábal je dobré nechať pôsobiť niekoľko hodín a potom jednoducho umyť vodou a mydlom. Na úľavu od bolesti unavených nôh je dobré použiť aj surovú šťavu zo zemiakov, ktorou si unavené nohy jednoducho potriete.

Dnes najobľúbenejšie