Trápia vás šediny? Naše babičky miesto chemických farieb používali prekvapivo jednoduchý recept

Šediny sú nočnou morou každej dámy, ktorej na vzhľade záleží. No nie každá žena chce hneď siahnuť po chémii, čiže po farbe na vlasy. Našťastie, ide to aj prírodným spôsobom.

Hovorí sa, že vlasy sú koruna vlasy, a preto na mnohé ženy pôsobí depresívne, ak si nájdu prvé šediny. Našťastie, tento problém sa dá vyriešiť aj bez toho, aby ste si museli utekať kúpiť farbu na vlasy, a to najmä vtedy, ak si svoje vlasy nezvyknete farbiť. Na zakrytie šedín vám poslúžia aj zemiaky.

Pomôžu obyčajné šupky

Zemiaky sú totiž nabité fosforom, vápnikom, železom, ale obsahujú aj vitamíny A, B a C. To podporuje rast vlasov a ich silu, no hotové zázraky dokážu aj zemiakové šupky. Tie totiž majú silu poradiť si šedivými vlasmi.

Príprava elixíru mladosti pre vaše vlasy nie je zložitá. Zemiakové šupky by však mali byť hrubšie a spôsob ich varenia je potrebné dodržať tak, ako uvádzame v návode.

Ako na to?

Na celý postup potrebujete najlepšie 6 zemiakov, sieťovinu alebo sitko, hrnce a ak chcete, tak aj esenciálny olej. Zemiaky ošúpte a hrubé šupky dajte variť na 25 minút. Potom ich nechajte namočené vo vode ešte 15 minút. Pomocou sieťoviny prelejte uvarené šupky do čistého hrnca, aby ste mali číru tekutinu. Môžete pridať pár kvapiek esenciálneho oleja a vývar zo šupiek nechajte vychladnúť na prijateľnú teplotu.

Vlasy si klasicky umyte obľúbeným šampónom. Vodu zo šupiek aplikujte na vlasy opatrne, aby ste zasiahli celú vašu hrivu. Vlasy si môžete do odvaru ponoriť na dve minúty, prípadne si ním oplachujte pramienok po pramienku, v tomto prípade si odvar z hrnca prelejte napríklad do pohára alebo ho na vlasy aplikujte pomocou štetca na farbenie vlasov. Vlasy si potom opláchnite chladnou vodou alebo si ich zabaľte do čistého uteráka či starého trička.

Dnes najobľúbenejšie