Trápia vás rýchlo sa mastiace vlasy? Naučte sa jednoduchý trik so soľou!

Rýchlo sa mastiace vlasy už nemusia byť žiadnym problémom. Pomôže obyčajná prísada z kuchyne - soľ.

Určite ste poučili o rôznych výhodách použitia morskej soli pre zdravie a krásnu pleť, počnúc od od rôznych nápojov až po peelingy, ktoré zanechávajú pokožku krásne jemnú, zbavenú nečistôt a odumretých buniek. Vedeli ste však, že soľ má skvelé účinky aj pokiaľ ide o vaše vlasy? A to dokonca aj obyčajná kuchynská soľ.

Soľ dokáže stimulovať krvný obeh pokožky hlavy a tým prináša pre vlasy potrebnú výživu, potrebnú pre rast a silu. Okrem toho soľ pomáha bojovať proti lupinám a absorbuje mastnotu, ktorá je nadmerná najmä u rýchlo sa mastiacich vlasoch. To všetko dokáže aj obyčajná kuchynská soľ, morská navyše obsahuje vzácne vitamíny a minerály, ktoré sa nachádzajú v morskej vode a dodáva ich vašim vlasom.

Trik proti rýchlo sa mastiacim vlasom

1

Jediné, čo musíte urobiť je pridať 1 lyžičku soli do vášho bežného šampónu a vlasy si umývať ako zvyčajne. Alebo môžete trochu soli nasypať do každej dávky šampónu. Vlasy budú dlhšie svieže a zachovajú si svoj nadýchaný objem.

Rýchle riešenie proti lupinám

Na miesta, kde sa lupiny na hlave vyskytujú najviac nasypte 1 až 2 čajové lyžičky morskej alebo obyčajnej soli. Namočte si prsty do vody a jemnými pohybmi masírujte vlasovú pokožku dôkladne po dobu 10 – 15 minút. Po masáži umyte vlasy ako zvyčajne.

Vyskúšajte aj masky so soľou pre krásne a zdravé vlasy, ich príprava je skutočne jednoduchá.

Soľný balzam na vlasy

3

Do bežného balzamu, ktorý používate, nasypte trochu soli a celú zmes zahrejte. Teplota musí byť príjemná, nie príliš horúca. Naneste na vlasy ako zvyčajne, nechajte 10 minút pôsobiť a umyte. Vlasy budú hladké a hodvábne hebké.

Jogurtovo-soľná maska pre svetlé vlasy

Potrebujeme:

1 žĺtok

½ hrnčeka bieleho jogurtu

1 lyžicu citrónovej šťavy

Štipku soli

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešame a nanesieme na vlasy. Zabalíme do fólie a necháme pôsobiť 30 minút. Vlasy budú žiariť a na dotyk budú úžasne hebké.

Medová kúra so soľou pre slabé a poškodené vlasy

how-to-get-rid-of-periodontitis

Potrebujeme:

2 lyžičku medu

Štipku soli

1/2 šálky teplej vody alebo bylinného vývaru z harmančeka

Postup:

Med a soľ rozpustíme v teplej tekutine a vlasy touto zmesou prepláchneme. Nemusíme oplachovať vodou.

Dnes najobľúbenejšie