Trápia vás otlaky a boľavé nohy? Prvá pomoc rastie vo vašej záhrade!

Pľuzgiere na nohách sa vytvoria veľmi rýchlo. Príčiny ich vzniku sú rôzne – od zvýšenej námahy v podobe státia či chodenia, až po nepohodlnú alebo novú obuv.

Pľuzgiere na nohách sa vytvoria veľmi rýchlo. Príčiny ich vzniku sú rôzne – od zvýšenej námahy v podobe státia či chodenia, až po nepohodlnú alebo novú obuv. Vplyvom trenia sa pokožka poškodí a spôsobuje bolesť doslova pri každom kroku. Predstava, že máte na druhý deň opäť absolvovať bolestivú tortúru vám určite na nálade nepridá. Našťastie, existuje celkom jednoduchý a účinný spôsob, ako sa s otlakmi a pľuzgiermu popasovať. Poznali ho už naše babičky.

Zázračná žihľava

Brennnessel_1

Žihľava rastie voľne v našich záhradách a hoci ju často považujeme za nepríjemnú burinu, môže nám byť veľmi osožná. Odvary a tinktúry z tejto rastliny sa používali už odpradávna a dokáže pomôcť napríklad pri problémoch s reumou, pri cukrovke, vysokom krvnom tlaku, ochoreniach dýchacích ciest a je veľmi prospešná aj pre správnu funkciu pečene a žlčníka. Okrem toho je veľmi využívaná aj v otázkach krásy. Odvar zo žihľavy vráti vlasom lesk, vitalitu a bojuje proti suchej pokožke hlavy a lupinám.

Žihľava vylieči bolestivé otlaky rýchlo a účinne!

Pripravte si liečivý kúpeľ, ktorý je doslova zázrakom pre zdravie vašich nôh. Bojuje s baktériami, urýchľuje regeneráciu kože a tak pomáha pri hojení nepríjemných otlakov. Čo je však najlepšie, žihľava bojuje aj proti návratu otlakov, kedže sa poranená koža obnoví a stáva sa odolnejšiu na kritických miestach.

Potrebujeme:

Čerstvú žihľavu – stonky a listy (približne 1 kg)

5 l studenej vody

...

Postup:

Žihľavu namočíme do vody a necháme vylúhovať 8-12 hodín. Potom preložíme na plameň a necháme prevariť. Necháme vychladnúť, scedíme a vo vode si namočíme nohy na 20-30 minút. Tento kúpeľ je vynikajúci na regeneráciu unavených a bolestivých nôh a predovšetkým pomáha liečiť a predchádzať bolestivým otlakom. Poskytuje okamžitú úľavu.

Liečivá žihľavová tinktúra proti otlakom

Na prípravu tinktúry budeme potrebovať korene žihľavy. Korene vykopeme, očistíme od zeminy a zalejme aspoň 40% alkoholom. Necháme odstáť 2 týždne. Zmesou si potierame bolestivé miesta na chodidlách .