Trápia vás bolestivé popraskané kútiky na perách? Toto pomôže okamžite!

Popraskané kútiky a suché pery nás na jeseň vedia poriadne potrápiť. Toto je prvá pomoc!

Chladné jesenné počasie a vietor môžu byť veľkým problémom aj pre naše pery. V takomto počasí sa totiž rýchlo vysušujú a môžu na mnohých miestach popraskať. Najnepríjemnejšie sa to prejavuje v kútikoch úst, ktoré sa bolestivo ozývajú pre každom pohybe pier. Prezradíme vám jednoduché tipy a overené tipy, ktoré dokážu pri bolestivom probléme pomôcť rýchlo a účinne.

Prvá pomoc: Cesnak a med

1-7258661

Strúčik cesnaku očistite a prekrojte na polovicu. Tou si jednoducho pretrite kútiky (bude to chvíľu štípať, ale za výsledok to stojí). Potom si na kútiky naneste med, ktorý pôsobí protizápalovo a dezinfekčne. Táto metóda vám pomôže popraskané kútiky poraziť v rekordnom čase.

Propolis

Ak nemáte poruke med, skvelým pomocníkom je aj propolis, Jednoducho ním potierajte kútiky 3x denne. Kútiky môžete dezinfikovať aj alkoholom alebo alpou.

Vyrobte si hojivú nechtíkovú masť

il_570xn-785506678_4zaf

Tá pomôže nielen pri hojení kútikov ale aj pri iných kožných ťažkostiach – dezinfikuje, bojuje proti baktériám a plesniam a vynikajúco sa osvedčili aj pri rýchlom hojení drobných raniek, modrín a odrenín. Na výrobu potrebujeme 250 g bravčovej masti a 2 hrste sušených kvetov nechtíka lekárskeho. Príprava je jednoduchá, masť necháme rozpustiť na plameni a nasypeme do nej kvety. Necháme zovrieť a 2-3 dni necháme hmotu odstáť. Nakoniec scedíme cez gázu a skladujeme na chladnom mieste v sklenenej nádobe s tmavým sklom. Masť jednoducho natrieme na popraskané kútiky, pokojne aj viackrát za deň.

...

Banán

Banán vám pomôže zbaviť sa nepríjemnej bolesti. Trochu banánu si rozotrite na kútik a nechajte pôsobiť. Okrem zmiernenia bolesti banán urýchli aj hojenie.

Ak vás kútiky trápia pravidelne nezávisle od počasia, môže vám chýbať vitamín B ale aj látky ako železo či zinok. Doplniť ho môžete pestrou stravou (listová zelenina, ovocie, chudé mäso, orechy, ryby, ryža,…) alebo výživovými doplnkami z lekárne. Často sa opakujúce a ťažko sa hojace popraskané kútiky môžu však byť aj príznakom iných zdravotných problémov. Ak vás trápia dlhodobo a neviete sa ich zbaviť, neváhajte navštíviť lekára.