Trápi vás bolesť chrbta či chodidiel? Fyzioteraput predvedie jednoduchý trik s loptičkou, ktorý pomôže okamžite!

Bolesť chrbta je veľmi nepríjemná a spôsobuje ju množstvo faktorov. Najčastejšie ide o nesprávne držanie tela, nedostatočný pohyb, sedavé zamestnanie alebo iné problémy. Výsledok však je vo všetkým prípadoch rovnaký, nepríjemná bolesť v rôznych častiach chrbtice, ktorá nám dokáže veľmi znepríjemniť každodenné fungovanie.

Bolesť chrbta je veľmi nepríjemná a spôsobuje ju množstvo faktorov. Najčastejšie ide o nesprávne držanie tela, nedostatočný pohyb, sedavé zamestnanie alebo iné problémy. Výsledok však je vo všetkým prípadoch rovnaký, nepríjemná bolesť v rôznych častiach chrbtice, ktorá nám dokáže veľmi znepríjemniť každodenné fungovanie.

Trápi aj vás?

Sedavé zamestnania sú najčistejším pôvodcom zápalu sedacieho svalu, spojenom s intenzívnou bolesťou spodnej strany chrbtice v krížovej oblasti a bolesťou spodnej strany stehna. Túto bolesť poznáme pod názvom Sciatica.

Sciatica súvisí so zápalom sedacieho svalu a spoznáte ju tak, že sa sústreďuje len na 1 stranu chrbtice. Hoci väčšinou sa po niekoľkých týždňoch vytratí sama, môže nám poriadne znepríjemniť život.

Pomôže tenisová loptička

plantar fasciitis tennis ball treatment

Fyzioterapeut, ktorý sa zaoberá práve rehabilitáciou a terapiu pri ochoreniach chrbtice, používa jednoduchú metódu s tenisovou loptičkou. Podstatou tejto metódy je vytvárať mierny tlak na šľachu pod sedacím svalom, vďaka čomu sa dosiahne uvoľnenie a prekrvenie bolestivých oblastí, ktoré vedie k úľave od bolesti. Metóda s loptičkou je tiež účinná pri bolesti chodidiel spôsobených kŕčmi alebo „plochými nohami“. Skúste si dať pod chodidlo loptičku a jemne po nej prechádzať nohou. Toto cvičenie je jednoduché a môžete ho pokojne robiť pri pozeraní televízie.

Pozor: Nezabúdajte na to, že bolesť je väčšinou len symptómom a ak sa objavuje často alebo trvá dlhšiu dobu, rozhodne by ste mali problém riešiť s vaším lekárom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.