TOTO zvládol za 5 dní: Manžel napriek chorobe pripravil pre manželku neskutočné prekvapenie!

Toto nie je len obyčajná premena jednej záhrady a krásne prekvapenie pre manželku. Pre celú rodinu znamená nový začiatok.

Rodina Dariusa a jeho ženy si prešla veľmi zložitým životným obdobím. Pre ťažké ochorenie (vo veku 40 rokov mu bola diagnostikovaná rakovina kože), otec rodiny stratil prácu a aj akúkoľvek pozitívnu vyhliadku do budúcnosti. Rodina žijúca v malom domčeku na okraji mesta však nutne potrebovala nový impulz, niečo pozitívne, čo im pomôže vymaniť sa z ťažkého obdobia a nájsť opäť zmysel šťastného rodinného života.

Viac ako len prekvapenie

Tento impulz prišiel práve od Dariusa, ktorý si uvedomil, že aj napriek ťažkým zdravotným problémom má dve zdravé deti a milujúcu manželku, pre ktoré sa oplatí prekonať všetky prekážky. Niekoľko mesiacov pred manželkinými narodeninami začal plánovať veľké prekvapenie. Tým mala byť kompletná premena maličkej zanedbanej záhrady. Na sociálnej sieti Pinterest našiel inšpiráciu pre veľkolepí projekt záhradného domčeka a drevenej terasy na záhrade. Kamaráti mu pomohli prispôsobiť detaily tohto plánu tak, aby presne sedeli na rozmery maličkej záhrady. Celé týždne si Darius v dielni svojich známych pripravoval jednotlivé časti drevenej konštrukcie domčeka a všetky potrebné komponenty novej záhrady.

Nová záhrada

Keď manželka krátko pred narodeninami odišla na 5 dní do New Yorku, nastal ten správny čas. Celá rodina – vrátane detí a starých rodičov pomáhala s premenou záhrady. Po piat dňoch priviezol Darius nič netušiacu manželku do celkom nového prostredia – vysnívanej rodinnej záhrady. Manželka sa od dojatia takmer nezmohla na slovo, no tento výnimočný dar mal aj celkom iný rozmer. Pre Dariusa a jeho rodinu znamenal nový začiatok, potrebný impulz a nádej do budúcnosti. „Keď sa vám niečo skvelé poradí, je to omnoho silnejšie, ako akýkoľvek liek alebo sedenie u terapeuta. Dnes opäť môžeme povedať, že nám svitá na lepšie časy!“

Takto prebiehala premena záhrady:

Screen-Shot-2016-08-01-at-102

rekonštrukcia predtým

rekonštrukcia1

...

rekonštrukcia3

rekonštrukcia5

rekonštrukcia6

rekonštrukcia7

rekonštrukcia8

rekonštrukcia9

rekonštrukcia10

rekonštrukcia13

rekonštrukcia14

rekonštrukciapredtym2

rekonštrukcia16

 

rekonštrukcia18

rekonštrukcia15

Video:

zdroj: littlething