Toto zmení spôsob, akým chudnete: Žiadne drastické diéty – 2 lyžice tohoto zázraku naštartujú metabolizmus a kilá idú dolu samé!

S chudnutím je to ťažké, pretože na každého funguje niečo iné. Niekto môže zjesť všetko a niekto sa trápi hladom a aj tak kilá nechcú ísť dolu. To, ako rýchlo sa človek zbavuje nadbytočných kilogramov však závisí aj od jeho metabolizmu. Ak je pre vás chudnutie nočná mora, pretože všetko snaženie je zbytočné, možno by ste mali skúsiť chia semienka. Výsledok je úžasný. Pri dodržiavaní tej správnej výživy idú s chia semienkami kilá dolu ľahšie, zlepší sa vám metabolizmus a konečne sa zbavíte neželanej nadváhy.

польза семян чиа

Ako prví sa o nich dozvedeli fitness tréneri a atléti. Keď si ich totiž začali pridávať do nápojov, boli nabité takým množstvom energie, že ďalší aktívny tréning bol pre nich ako detská hra. Potom si všimli aj ich ďalší benefit. Aj napriek tomu, že sa nezvýšil počet tréningov, kilá išli dolu. Po tomto zistení sa chia semienka dostali do popredia a každý o nich začal hovoriť.

Ako chia semienka pomáhajú schudnúť

чиа для похудения

Ich tajomstvo tkvie v tom, že semená pri kontakte s tekutinou napučia a zvyšujú svoj objem v žalúdku až 12-krát. Produkt tak zaručuje rýchlu saturáciu a umožňuje vám zabudnúť na hlad po dlhú dobu. Ich pravidelný príjem pomáha zbaviť sa nadbytočného tuku.

что есть чтобы похудеть

...

Napučané semená sa zmenia na gél, ktorý sa usádza na sliznici a narúša vstrebávanie uhľohydrátov. Aj pri menšom množstve semien je účinok vždy zrejmý.

как похудеть

Z dlhodobého hľadiska sa z tela vylučuje prebytočná tekutina, soľ, odpadové produkty, zlý cholesterol a karcinogény. Krvný obeh sa zrýchľuje, v dôsledku čoho sú aktivované absolútne všetky telesné zdroje a je ľahšie schudnúť.

как быстро сбросить вес

Chia semienka sú tiež známe svojim protizápalovým účinkom. To pomáha bojovať dokonca aj s celulitídou v bokoch. Takéto chudnutie je absolútne bezpečné vďaka vyživovaniu tela vitamínmi a minerálmi, ktoré sú súčasťou semien. Sú tiež skvelým zdrojom energie.

чиа для метаболизма

Ich výhodou je, že malé množstvo semien sa môže pridať takmer do akéhokoľvek pripravovaného jedla. Tým pádom porcie, ktoré budete jesť na raňajky, obed, aj večeru, výrazne znížia svoj objem. Pozor! Neužívajte ich však večer pred spaním, nebudete sa vedieť dostatočne uvoľniť a spánok sa premení na prebdenú noc. Taktiež nekonzumujte semená chia ak máte nasledujúce ťažkosti:

  • rakovinu prostaty (kvôli obsahu kyseliny alfalinolénovej, ktorá môže pôsobiť negatívne)
  • beriete lieky na krvný tlak
  • užívate lieky na cukrovku
  • máte problémy s prehĺtaním

Na čo si dať pozor pri kúpe chia

Vždy si skontrolujte na obale dátum výroby. Je možné ich skladovať 1 rok, potom strácajú na kvalite. Pokiaľ ide o krajinu výroby, neodporúča sa výber čínskych výrobkov z dôvodu nízkej úrovne ekológie. Dobré semená majú všetky potrebné osvedčenia o kvalite a ekologickej kontrole.

как ускорить метаболизм

Dávajte si pozor aj na ceny. Kvôli tomu, že sú momentálne veľmi populárne, sa niektorí obchodníci snažia vyhnať ich cenu neprimerane vysoko. Je dobré si pred kúpou najskôr zistiť viac informácií o produkte a prípadne si prečítať recenzie.

метаболизм и похудение

-9 kg za mesiac

сбросить вес легко

Je to neuveriteľné, ale s týmto nápojom môžete za mesiac schudnúť až 9 kg. Samozrejme všetko závisí aj od individuálnych vlastností tela a od vašej celkovej výživy. Avšak tento nápoj je vynikajúcim pomocníkom pri redukcii nadváhy.

Ako pripraviť nápoj, ktorý urýchli metabolizmus a pomôže schudnúť?

что есть чтобы ускорить метаболизм

Potrebujeme:

1 PL semien chia

1 PL tekutý med

1 citrón

0,5 l vody

есть семена чиа

Postup:

  1. Semená zalejte na hodinu vodou a nechajte napučať.
  2. Pridajte 0,5 l vody, med, citrónovú šťavu.
  3. Vymiešajte všetko mixérom do hladka.
  4. Užívajte každé ráno na lačno 2 – 3 polievkové lyžice.

Pri pravidelnom užívaní a váš metabolizmus zrýchli a prvé zmeny uvidíte už za týždeň. Dodržujte tento režim po dobu jedného mesiaca a uvidíte, že kilá pôjdu dolu. Ak pridáte pohyb, bude pre vás chudnutie ešte ľahšie. Schudnete však aj bez toho, aby ste výrazne zvýšili svoju fyzickú aktivitu.

Upozornenie! Semienka neužívajte na sucho. Môžu sa vám totiž prilepiť na steny krku a spôsobiť tiež tráviace ťažkosti.