Toto zaženie myši a ďalšiu háveď ďaleko od vášho domu: Len uložíte na zem a viac sa viac sa nestaráte – efektný vydrží mesiace!

Len čo sa začne vonku ochladiť, myši sa radi sťahujú do našich bytov. Ja vám poradím jeden tip, ktorý napríklad u nás doma fungoval výborne minulú sezónu a tento rok ho určite zopakujeme, ak sa problém objaví opäť. Ak ste myš u vás doma videli, vedzte, že pravdepodobne nebude sama a spolu s ňou musíte čakať celú jej rodinu. Ja doma jed nepoužívam kvôli deťom aj psíkovi, ktorý občas vbehne aj do vnútra a všetko rád preskúma. Jediné, čo potrebujete je obyčajná vata a ocot.

Efekt na celé mesiace

Skontrolujte, či doma máte niekde voľný prístup k jedlu, miesta, kde máte omrvinky a zvyšky potravín. Šajzu a miesta, kde skladujete jedlo vyčistite jedným dielom octu a jedným dielom vody. Vysajte svoj domov pomocou vysávača a vyčistte všetky miestnosti, aby ste odstránili stopy potravín, ktoré by mohli prilákať myši a ďalšie hlodavce.

Pripravte si vatové guľôčky až tesne pred tým, než ich použijete, pretože vôňa octu bude najsilnejšia. Dajte si plastové rukavice. Vatová guľôčka musí byť celkom napitá. Opakujte túto techniku ​​pre toľko vatových guľôčok, koľko potrebujete. Ja som rozložila doma asi 10 kusov – nebojte sa, nebudete ich cítiť.

Vložte  guľôčky z vaty do všetkých oblastí, kde ste videli myši, alebo stopy po nich – napríklad v skrinkách, pod umývadlom, na policiach, za kachlami, kuchynskou linkou.….. Vtlačte guľky aj do škár a na miesta, cez ktoré sa myši môžu dostať do interiéru.

Vymeňte guľky, keď vyzerajú, že sú už suché a už z nich necítiť ocot. Po pár dňoch sa stopy po myšiach stratili a celú zimu som ich u nás nevidela. Ak chcete efekt vylepšiť, odporúča sa používať mätový ocot!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak doma prestanete nachádzať stopy po myšiach (omrvinky, myší trus), guličky si splnili svoju úlohu. Prípadne ich môžete z času na čas zopakovať kvôli prevencii. Ide naozaj o výborný spôsob boja proti myšiam, pretože ich len odplašíte – neznášajú vôňu octu – a priamo ich nazahubíte. Len jednoducho prestanú mať záujem o vás domov. Octoví zápach im totižto veľmi dráždi dýchacie cesty a komplikuje im orientáciu v priestoru.