Toto zaberie vždy: 3 úplne jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť mravcov v byte či dome

Občas naše príbytky vezmú mravce doslova útokom. Dôležité je však neprepadať panike, tento problém sa totiž v skutočnosti dá vyriešiť veľmi elegantne a jednoducho.

Moderný chemický priemysel ponúka širokú škálu nástrojov, s ktorými možno bojovať s mravcami. Gély, aerosóly, prášky, rozpustné jedy a iné podobné látky sú účinné, ale bohužiaľ, nepoškodzujú len hmyz, ale môžu ublížiť aj domácim zvieratám či deťom, dokonca aj dospelým ľuďom. Napríklad také gély obsahujú látky, ktoré môžu spôsobiť problémy so štítnou žľazou, aerosóly môžu spôsobiť bolesti hlavy a celkovo môžu chemikálie vyvolať rôzne alergické reakcie.

Domáce prostriedky na boj s hmyzom

Ak máte možnosť opustiť ošetrovanú miestnosť najmenej na tri dni, potom nie sú chemické látky na boj s hmyzom problém. Ale ak takúto možnosť nemáte, budete musieť siahnuť po šetrnejších prostriedkoch.

1. Návnada s kyselinou boritou je jedným z najefektívnejších prostriedkov. Zmiešame varené vajce s niečím sladkým. Vhodný je cukor, med alebo džem. Do zmesi sa pridá 20 g kyseliny boritej. Vytvoríme malé guličky a položíme mravcom do cesty.

Už nasledujúci deň budete pozorovať masívny úhyn hmyzu. Ak tieto „loptičky“ necháte na mieste aspoň mesiac, spoľahlivo vás zbavia všetkého hmyzu v byte. Skvelé na tomto prostriedku je, že mravce na svojom tele stihnú zaniesť jed do mraveniska, čím účinne zabijete aj mravce, ktoré s jedom neprišli do priameho kontaktu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Cesnak – ďalší skvelý nástroj na boj s mravcami. Ak vás vôňa cesnaku nedráždi, nakrájajte cesnakové strúčiky a rozsypte na miesta, kde sa pohybuje hmyz.

3. Nalepte na zem obojstrannú lepiacu pásku a do stredu položte nejakú návnadu, napríklad pečivo. Žiaľ, toto bude fungovať iba chvíľu, pretože ostatné jedince si všimnú mŕtvolky mravcov prilepené na páske, takže procedúru treba častejšie opakovať.

Žiaľ, hmyz sa môže kedykoľvek vrátiť, preto by ste súčasne mali urobiť nejaké preventívne opatrenia. Predovšetkým by ste nemali nechávať v byte voľne otvorené jedlo a mali by ste utesniť všetky otvory v byte, ktorými by sa hmyz mohol dostať dnu. Okrem toho udržiavajte v byte čistotu.