Likvidátor plesní a zašlej špiny na dlažbe aj v špárach: Používam to roky a kúpeľňu mám perfektne čistú!

Ponúkam môj tip, ako tento problém vyriešiť rýchlo, jednoducho a len s tým, čo máte doma.

V kúpeľni sa tomu nevyhne asi nikto – v bielych škárkach sa postupom času usádzajú nečistoty a keďže je v kúpeľni aj vyššia vlhkosť, môže sa objaviť aj pleseň. Ponúkam môj tip, ako tento problém vyriešiť rýchlo, jednoducho a len s tým, čo máte doma.

Potrebujeme:

1 šálku teplej vody

2,5 lyžíc jedlej sódy

Prací prášok

Postup:

Sódu rozpustíme v teplej vode a dobre premiešame. Pridáme prášok na pranie a

rozmiešame. Vezmeme kefku na zuby a vydrhneme špáry. Potom pomocou handričky alebo špongie namočenej v tejto tekutine umyjeme aj povrch dlažby a kúpeľňa bude žiariť čistotou.

Žaneta V.

Kúzelná pena našich babičiek – proti plesniam a na perfektnú čistotu

Ak spojíte jadrové mydlo so správnymi prísadami a hlavne ušľaháte – áno to je skutočne perfektná vychytávka – ide o najlepší prostriedok do vašej domácnosti. Vyzerá to skutočne pekne, ako pena, alebo šľahačka. A na čistenie je to hotový poklad. Používam asi na všetky povrchy a perfektne to čistí aj pleseň z kachličiek a špár. Skúste a uvidíte sami. :-)

Potrebujeme:

1/3 jadrového mydla nastrúhaného

100 g teplej vody

75 gramov. horčicový prášok (stačí, ak zomeliete horčicové semienko)

50 g. sóda na pečenie.

Postup:

Nastrúhané mydlo zmiešame s vodou a šľaháme do konzistencie šľahačky. Keď je zmes vyšľahaná ručne primiešame sódu a horč. prášok.

Používame na čistenie pripálených hrncov, povrchy v kúpeľni, kuchyni a napríklad aj na plastový nábytok v záhrade. Ja používam hádam na všetko. Výborné aj na čistenie fľakov na vani a umývadle!

Anička L.

Dnes najobľúbenejšie