Toto využije úplne každý: Geniálny trik, ako odmraziť mrazničku v momente – škoda, že sme toto nepoznali skôr!

Dobrý deň, tento tip mám ešte z čias, keď som bývala s kamarátkou za veľkou mlákou a odvtedy to používam aj doma. Vždy, keď treba odmraziť mrazničku, alebo namrznuté kusy ľadu v chladničke, robím to len takto a mám to za nepomerne menej času ako ostatní.

Dobrý deň, tento tip mám ešte z čias, keď som bývala s kamarátkou za veľkou mlákou a odvtedy to používam aj doma. Vždy, keď treba odmraziť mrazničku, alebo namrznuté kusy ľadu v chladničke, robím to len takto a mám to za nepomerne menej času ako ostatní. Nabudúce, keď sa budete chystať odmrazovať, spomeňte si na to aj vy!

Ako na to?

Ak nechcete čakať hodiny, kým ľad povolí a behať s handrou a zachraňovať vytečenú vodu, skúste túto malú fintu. Stačí, ak použijete obyčajný sprej na varenie (pečenie). Ja som sa s ním zoznámila práve v Amerike, no jednoducho sa dá kúpiť už aj u nás (prípadne skúste obyčajný slnečnicový olej a nádobu s rozprašovačom, ale stačí do googlu a vyhodí vám to kopec výsledkov). Stačí, ak čisté steny mrazničky, chladničky a aj mriežku postriekate trochou tohoto spreju. Jednak ostane bez ľadu skutočne dlho a keď raz príde na rozmrazovanie, ľad sa bude dať úplne jednoducho odlepiť od každého povrchu. Netreba teda čakať hodiny a podkladať mazák handrami. Ja to tak robím už roky. Aj keď budete rozmrazovať teraz (bez toho, aby ste túto metódu predtým aplikovali) nastriekajte na miesta, kde ľad drží o vybavenie mrazničky či chladničky tento sprej. Odstraňovanie ľadu pôjde jedna radosť a o chvíľu môžete opäť spotrebič používať. :-)

Júlia M.

Dnes najobľúbenejšie