Ženy, zabudnite na ocot a jedlú sódu: Toto vyčistí rúru, vybieli záclony a odmastí utierky bez vyvárania, skúste to hneď!

Zabudnite na ocot a jedlú sódu, žena našla niečo, čo vyčistí rúru a vybieli prádlo v momente!

Mama štyroch detí Corinne Schmittová sa musí každý deň poriadne obracať, aby zvládla rodinu, prácu aj svoju domácnosť. Preto doslova na každom kroku hľadá zlepšováky, ktoré jej uľahčia prácu a ušetria čas. To, čo však používa najčastejšie sú obyčajné tablety do umývačky riadu – odporúča všetkým, aby ich vyskúšali aj inak, ako na riad. Dokážu hotové divy aj v iných oblastiach vašej domácnosti!

Čisté utierky bez mastnoty a biele prádlo bude krásne biele

Stačí, ak do práčky pridáte 1 tabletu, alebo ½ šálky gélu do umývačky riadu – perfektne odmastia a vrátia bielej bielizni žiarivo bielu farbu bez nutnosti použiť chlórové bielidlo. Okrem toho sú tablety výborné aj na vyčistenie práčky od vodného kameňa a nečistôt. Stačí, ak do bubna vložíte 2 tablety a spustite najdlhší cyklus pri 90 stupňoch.

Ak máte veľmi znečistené kuchynské utierky, namočte ich na pár hodín do horúcej vody v ktorej ste si rozpustili tabletu do umývačky. Nechajte v tekutine celkom vychladnúť a potom vyperte ako zvyčajne.

Pomaľované steny aj podlahy od pasteliek a dokonca aj fixiek

Rozpustite 1 tabletu v 4 litroch horúcej vody, použite špongiu namočenú v tejto tekutine na vyčistenie čmáraníc. Funguje to skvele!

Čistenie rúre a najmä veľmi znečistených dvierok

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak máte dvierka na rúre, ktoré sú obzvlášť v zlom stave, alebo chcete dať poporiadku starú rúru, tento trik sa vám bude hodiť. Na spodok rúry dajte misu s vodou a nechajte rúru zahriať. Keď je rúra spolu s vodou zahriate na 190 stupňov nechajte rúru zapnutú ešte 15 minút. Potom vypnite a nechajte chvíľu vychladnúť bez otvárania dvierok. Dajte si rukavice, vezmite celú tabletu a začnite ňou prechádzať po znečistenom povrchu – začnite dvierkami. Špina pôjde dole jedna radosť. Potom stačí len pretrieť čistou papierovou utierkou alebo handričkou. Ak máte s rúrou skutočne veľký problém, rúru ešte vydrhnite touto tekutinou – horúcou vodou, v ktorej ste si rozpustili 1 tabletu.

Vodný kameň v toalete

Na noc hoďte jednu tabletu do misy a na druhý deň vyčistite kefou.

Čisté odpadkové koše bez zápachu

Do prázdneho koša nalejeme teplú vodu (stačí do spodnej časti) pridáme tabletu, necháme rozpustiť a potom len opláchneme.

Odstránia mastné škvrny z betónovej dlažby

Vytvorte z čistiaceho prostriedku do umývačky a teplej vody hustú pastu a rozotrite na mastné škvrny. Nechajte pôsobiť 10 minút a opláchnite záhradnou hadicou.

Vyčistí záhradný nábytok

Rozpustite tabletu v teplej – až horúcej vode. Ide o perfektný spôsob, ako vyčistiť záhradný nábytok tak, aby bol ako nový. Peľ, prach a nečistoty zídu jedna-radosť.

zdroj: wondermomwannabe, artclening