Už neriešim škvrny na pohovke ani zachnutú mastnotu na stoličkách: Zázrak na čalúnený nábytok – minútka a všetko len žiari!

Čalúnený nábytok sa môže aj pri veľmi opatrnom používaní výrazne znečistiť , čo znemožňuje jeho ďalšie pohodlné používanie. Nie je však nič stratené, znečistené veci nemusíte vyhadzovať a dokonca netreba podstupovať ani finančne náročné chemické čistenie povrchov. Exituje jednoduchý spôsob, ako si pomôcť s tým, čo máte doma.

Ako vrátiť dokonalý vzhľad čalúnenému nábytku?

 

ako čistiť nábytok

Na prípravu univerzálneho domáceho čistiaceho prostriedku budete musieť brať 2 nádoby, sódu na pečenie, tekutý prací prostriedok, kyselinu citrónovú a vodu.

 

ako čistiť nábytok v kuchyni

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Do prvej nádoby nasypte 5 lyžíc sódy. Do druhej asi 5 čajových lyžičiek kyseliny citrónovej. Do fľaše s kyselinou citrónovou nalejte tiež asi 2 – 3 polievkové lyžice pracieho prostriedku.

 

Teraz doplňte každú nádobu do polovice vodou, zatvorte a dobre pretrepte obsah. Čistiaci prostriedok pre domácnosť je pripravený, teraz ho musíte správne používať, aby bol nábytok čistý.

 

ako čistiť nábytok od škvŕn

 

Aby ste to dosiahli, najprv na špinavý povrch striekajte tekutinu so sódou. Je možné, že striekacia pištoľ sa upchá, a preto môžete roztokom sódy jednoducho pokropiť povrch.

 

ako čistiť čalúnený nábytok

 

Teraz nastriekajte tekutinu z druhej nádoby tak, aby reagovala sóda a kyselina citrónová (nastriekame priamo na zmes sódy).

 

Výsledná pena ľahko rozpustí aj tie najnáročnejšie nečistoty a všetko, čo zostáva urobiť, je jednoducho vyčistiť špinu vlhkou handrou.

 

ako čistiť nábytok doma

 

Zostáva len nechať nábytok vyschnúť – a vy sa môžete chváliť tým, ako sa vám inteligentne a takmer zadarmo podarilo osviežiť starý nábytok tak, že vyzerá opäť ako nový. Zmizne mastnota, nečistoty a všetka špina.

 

ako čistiť nábytok