Toto sa začne diať vášmu telu, keď si dáte lyžičku medu a škorice každý deň: Začnite s tým už dnes večer!

Med a škorica – potraviny, ktoré má doma väčšina z nás. Vedeli ste však, že spolu sú omnoho silnejšie, aká každá osamote. Dokážu byť veľmi prospešnými pomocníkmi pri rôznych problémoch. Tajomstvo spojenia týchto dvoch potravín poznali už naše staré mamy.

Med a škorica – potraviny, ktoré má doma väčšina z nás. Vedeli ste však, že spolu sú omnoho silnejšie, aká každá osamote. Dokážu byť veľmi prospešnými pomocníkmi pri rôznych problémoch. Tajomstvo spojenia týchto dvoch potravín poznali už naše staré mamy.

Ak na lačný žalúdok užijete 1 lyžičku medu zmiešanú s ½ lyžičky mletej škorice a zapijete pohárom teplej vody, pocítite tieto účinky:

Keby pri vás v kuchyni bola vaša babička, poradila by vám tieto triky!

Na infekcie a prechladnutie

1/4 čajovej lyžičky škorice zmiešajte s 1 čajovou lyžičkou medu a užívajte 3 dni. Táto zmes bojuje proti chrípke, prechladnutiu, kašľu  a bolesti dutín.

Na posilnenie vlasov

Votrite si do vlasov zmes olivového oleja, lyžice medu a lyžičky škorice . Po asi 15 minútach si vlasy umyte teplou vodou.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pre zdravú pokožku

Pridajte do čaju med a škoricu. Pravidelná konzumácia takého nápoja spôsobí, že pokožka bude rozjasnená a vyživená do hĺbky a starnutie a vrásky budú zmiernené.

Pre mentálnu kondíciu

Výskumníci dokázali, že pravidelná konzumácia medu a škorice  zlepšuje pamäť  a zlepšuje schopnosť zaostrenia.

Pri únave a slabosti

Zmiešajte polovicu čajovej lyžičky medu s polovicou lyžičky škorice a pridajte do šálky teplej vody. Pravidelne pite pohár tohto nápoja asi po dobu  7 dní sa vaša životná vitalita zlepší.

Na zníženie hladiny cholesterolu

Vytvorte zmes jedného litra vody, 2 čajových lyžičiek medu a 3 čajových lyžičiek škorice. Pravidelná konzumácia tohto nápoja účinne stabilizuje hladinu cholesterolu.

Akné

Tri lyžice medu spojte s jednou lyžičkou škorice. Týmto spôsobom sa vytvorí prirodzená maska, ktorá sa má aplikovať na akné a nechať na pokožke cez noc. Ráno by sa zvyšky masky mali umyť. Používajte  pravidelne, až kým nedosiahnete uspokojivé výsledky – je to veľmi silný protizápalový a antibakteriálny činiteľ.

Veľká pomoc cukrovkárom aj ľuďom, ktorých trápi pečeň

Tieto zistenie v dnešnej dobe potvrdzujú aj vedecké štúdie, ktoré prichádzajú s poznatkami o pozitívnom účinku tohto spojenia. Med v malom množstve spolu so škoricou pôsobí nielen ako prevencia vzniku cukrovky, ale má pozitívny vplyv aj vtedy, ak už ochorením trpíte. Tiež chráni pečeň a napomáha obnoveniu pečeňových buniek.

Rýchle odbúranie tukových zásob

Škorica s medom sú veľmi účinný pomocníci v boji s nadbytočnými kilogramami. Ich sila spočíva v stimulácii metabolizmu, podpore správneho procesu trávenia a rýchlejšieho odbúravania tukových zásob. Túto kúru na chudnutie poznali už pred stovkami rokov.

Veľká pomoc srdcu

Prírodná prevencia proti ochoreniam srdca a obehovej sústavy. Posilňujú srdcový sval a prispievajú k stabilizácii srdcového rytmu a krvného tlaku.

Pomôžu pri slabosti, úzkosti a depresívnej nálade

Tieto stavy pociťuje z času na čas každý z nás. Spojenie medu a škorice dokáže upokojiť a uvoľniť myseľ, odbúrať stres a napätie. Starší ľudia ich poznajú tiež ako prostriedok na zlepšenie pamäti a pozornosti (pôsobia rovnako ako Ginko tým, že zlepšujú prekrvenie organizmu).

Posilnia imunitu

Na jeseň sme obzvlášť náchylný na vírusové a bakteriálne ochorenia rôzneho typu. Med a škorica posilňujú imunitu a zlepšujú tak schopnosť organizmu brániť sa proti nástrahám jesenného počasia.

Rýchlejšie sa postavíte na nohy

Keď sme boli deti, rodičia nám dávali med rozpustený v teplom mlieku, aby sme rýchlejšie zotavili z choroby. Ak chcete svojim pacientom pripraviť skutočne silný podporný liek, rozpusťte v mlieku lyžičku medu a ½ lyžičky škorice. Pomôžu telu lepšie a rýchlejšie sa popasovať s chorobou.

Proti vypadávaniu vlasov

Zmiešajte 1 lyžicu teplého olivového oleja s lyžicou medu a ½ lyžičky škorice. Túto zmes naneste na vlasové korienky a nechajte pôsobiť pár minút. Kombinácia surovín stimuluje rast vlasových folikúl a posilní štruktúru korienkov.

Pomoc pri infekciách močového mechúra

Zmiešajte 2 lyžice medu a 1 lyžičku mletej škorice. Zmes rozmiešajte v 1 pohári teplej vode a vypite. Táto kúra pomôže poraziť infekciu v priebehu niekoľkých dní.