Toto sa stane v izbe, ktorej zapálite pár lístkov šalvie: Nie je v tom žiadna mágia a tú zmenu si všimnete hneď!

Pálenie liečivých bylín a byliniek známe aj ako vydymovanie sa oddávna spája s náboženskými a mystickými dôvodmi, avšak málokto vie, že tu je aj celkom iný účinok – omnoho praktickejší. Vydymovanie neslúži len na to, aby ste z bytu vyhnali nečisté sily, ale ide o jeden z najúčinnejších spôsobov, ako zbaviť vzduch škodlivých baktérii, spór, vírusov, ako vyhnať z miestnosti hmyz, muchy a mnohé ďalšie účinky. Ak práve teraz zberáte šalviu, alebo máte nesušený bobkový list, určite to vyskúšajte!

Zbohom muchy a komáre – stačí pár minút a máte izbu bez hávede

Funguje to vnútri aj vonku. Ak hodíte lístky šalvie do pahreby alebo uhlia na grile, máte pokoj od komárov a múch. Rovnako to funguje aj v izbe. Dajte si pár lístkov do nádoby, ktorá sa neprepáli, zapáľte a nechajte dymiť. Nejde o plameň, ale o dym, ktorý sa začne šíriť do priestoru. Muchy, komáre a ďalšia háveď ho vyslovene neznášajú. Rovnako funguje aj pálenie bobkového listu.

Žiadne baktérie a vírusy v izbe

Je to skvelá vec hlavne počas sezóny chrípky a viróz. Šalvia má antibakterálne a antirotické vlastnosti. Ide o výborný spôsob, ako si vydezinfikovať priestor, v ktorom žijete.

Odstránite stres a bude sa vám lepšie spať

Ide o vynikajúcu formu aromaterapie. Inhalovanie bylinného dymu sa používalo už oddávna. Pomáha zlepšovať sústredenie, odstraňuje stres a pomôže vám lepšie si odpočinúť.

Dýchací systém sa vám poďakuje

Ajurvédska medicína tvrdí, že prítomnosť dymu zo šalvie alebo bokového listu v miestnosti- ako kadidla, pôsobí stimulačne pre dýchacie cesty, pomáha uvoľňovať hlieny a čistí pľúca aj priedušky. Vynikajúce je inhalovať nielen sušené listy vavrínu ale aj aromatický olej z vavrínu. Táto metóda sa používa aj ako podporná liečba pri zmiernení príznakov astmy a alergií.

Výborné prírodné anestetikum

Záchvatové bolesti ako migréna či chronické bolesti svalov či kĺbov môže pomôcť inhalácia byliného dymu zmierniť. Trik spočíva v tom, že silice z bobkového listu a šalvie pôsobia blahodárne a upokojujúco na psychiku zmietanú pocitom fyzickej bolesti a pomáhajú odpútať sa od bolestivých vnemov.

Dnes najobľúbenejšie