Toto nie je obyčajné zrkadlo! Jedným pohybom sa môže zmeniť na niečo celkom iné!

Malé byty sú obľúbeným riešením otázky bývania predovšetkým u mladých ľudí. Kedže nemajú dostatok financií na platenie drahého nájmu, malé byty im poskytujú pohodlné a finančne dostupné riešenie.

Okrem výhod však majú tieto byty aj zopár nevýhod. Nedostatok úložného priestoru a množstvo obmedzení pri hľadaní  správneho vybavenia a doplnkov. Vynikajúcim riešením sú v takýchto prípadoch multifunkčné kusy nábytku, ktoré môžete podľa potreby využívať na viaceré účely. Jedným z nich je aj toto zrkadlo, ktoré môžete využívať ako obyčajné zrkadlo, alebo ako rozkladací kuchynský stôl. Keď skončíte s obedom, pohodlne ho opäť zložíte do tvaru nástenného zrkadla, ktoré zaberá minimum priestoru. Tomu sa hovorí šikovný a kreatívny nápad, čo poviete?

mirror-folding-table-04

Ak si chcete tento dômyselný kus nábytku vyrobiť aj u vás doma, ukážeme vám, ako na to!

Základom sú 2 drevené obdĺžnikové dosky rovnakých rozmerov. Jedna bude slúžiť ako noha stola a druhá ako doska stola. Najskôr je potrebné vytvoriť nohy stola. Do jednej drevenej dosky vyznačíme vnútorný obdĺžnik (cca 10 cm od hrán dosky).

mirror-folding-table-001

Vnútorný obdĺžnik vyrežeme.

mirror-folding-table-003

Hrany obrúsime brúskou alebo brúsnym papierom. Nohy stola budú zároveň slúžiť ako rám zrkadla.

mirror-folding-table-004

mirror-folding-table-004

Rám natrieme farbou a necháme zaschnúť. Potom na jednu stranu pripevníme pánty, ktorými spojíme nohy a dosku stola.

mirror-folding-table-005

Na plnú drevenú dosku pevne pripevníme zrkadlo (zrkadlo bude na spodnej strane stola).

mirror-folding-table-006

mirror-folding-table-009

Dosku so zrkadlom na spodnej strane pripevníme k stene kovovými pántami. To umožní, aby po zložení pôsobil stôl ako nenápadné nástenné zrkadlo.

Nakoniec do steny namontujeme dva háčiky v tvare písmena L, ktoré budú zrkadlo pevne držať na stene a zároveň umožnia, aby sme ho pohodlne rozložili na jedálenský stôl.

zdroj: handimania

Dnes najobľúbenejšie