Toto nám „opravilo“ žlté a šedivé škvrny na trávniku: Rada aj pre tých, ktorí majú na trávniku veľa buriny a machu!

Náš trávnik, ktorý sme si sami vypestovali ostal  na jar zosušený a prešedivený. Dávali sme tomu čas, zavlažovali, ale nepomáhalo. Niektoré miesta boli pekné zelené, ale iné preschnuté aj napriek zavlažovaniu. Veľmi dobrú skúsenosť máme s týmto domácim riešením, ktoré mi odporučil kolega. Základom je dostať do trávnika dostatok cukru (to je vraj najlepší životabudič) a správne aminokyseliny, ktoré ho dokážu opraviť. Tieto látky môžete nájsť aj v surovinách, ktoré máte bežne doma – v kuchyni. Mne pomohol tento postrek a preto ho sem dávam, uvidíte sami, čo to s trávnikom dokáže. A je to perfektné pre každého, kto nechce sypať na trávu zbytočne veľa chémie.

Potrebujeme:

40 l vody

350 ml piva alebo koly (obyčajnej nie tej bez cukru)

1 šálku kukuričného sirupu (dá sa vyrobiť z kukuričného škrobu a cukru, alebo kúpiť v bio potravinách) – sirup sa dá nahradiť šálkou amoniaku

1 šálku (200 ml) saponátu na riad, stačí aj najlacnejší (to aby sa postrek udržal na povrchu trávy – nebojte sa, neublíži to tráve)

Postup:

Zmiešame a touto zmesou postriekame celý trávnik. Ja som dával raz za tri týždne a medzi tým už môžete vidieť zmenu. Aplikovali sme celkovo 4x. Postrek ale nie je proti burine a machu, na to je najlepšie dusíkaté vápno (kúpite v záhradkárských potrebách) – máme s ním skúsenosti a naozaj burina aj mach z trávnika zmizli. 

...

Za tip ďakujeme Petrovi Michalíkovi