Toto mi zachránilo drahú sedačku, škvrny likviduje na počkanie: Sódu a ocot v tom nehľadajte – najlepšia rada mojej svokry!

Ešte pred rokmi sme ako ako svadobný dar dostali krásnu sedačku z brúsenej kože. Roky bola krásna a darilo sa nám ju udržiavať. Teraz v lete, keď u nás boli deti na prázdninách, podarilo sa im sedačku ušpiniť trávou a táto škvrna naozaj nešla žiadno dole. Už som aj hovorila, že to nechám tak a škvrnu sa budem snažiť nejak maskovať, ale našťastie mám geniálnu svokru, ktorá mi opäť raz skvele poradila. A neplatí to len na sedačku. Teraz tak čistím úplne všetko z kože – kabelku z brúsenej kože, kožené topánky, ruksak a dokonca aj kabátik. A nie je v tom žiaden drahý prostriedok z reklamy alebo čistiaca pena, tajomstvo je v obyčajnom lacnom zelenom šampóne.

Mágia našich babičiek, na ktorú sa skoro zabudlo

Svokra mi poradila obyčajný – najlacnejší zelený šampón z drogérie. Kúpila som liter žihľavového šampónu, nestál ani 1 euro a pustila som sa do čistenia. Všetko, čo musíte urobiť je do trochy vlažnej vody kvapnúť žihlavový šapmón, namočiť hubku alebo jemnú kefu a ľahko škvrnu vyčistiť. Nie je to  však dobré len na trávu, takto vyčistíte aj škvrny od smoly, mastné škvrny a všetky možné odolné fľaky, ktoré sa na kožennom povrchu objavia. Je to geniálna vychytávka a hlavne nestojí to skoro nič a po čistení nezanecháva typickú škvrnu po čistením.

Dnes najobľúbenejšie