Zbohom drahé bieliace pasty, máte to celý čas pod nosom: Toto likviduje škvrny na zuboch a povlak na počkanie!

Ponúkame vám zbierku overených tipov, ktoré vám pomôžu tieto škvrny odstrániť a získať žiarivý úsmev.

Tmavé škvrny na zuboch trápia veľké množstvo ľudí. Ide v podstate o ľahšiu formu zubného kameňa, ktorá sa usádza na sklovine a spôsobuje zmenu odtieňu skloviny. Ponúkame vám zbierku overených tipov, ktoré vám pomôžu tieto škvrny odstrániť a získať žiarivý úsmev. Okrem toho likvidujú aj baktérie v ústnej dutine. Povieme si však aj o tom, ako tieto metódy správne používať, aby ste nenapáchali viac škody, ako osohu.

Sezamové semienka

Sezamové semienka sú skvelé mnohými spôsobmi: použite ich na prípravu šalátu alebo na odstránenie zubného kameňa/škvŕn. Pôsobia ako prirodzené abrazívum a zároveň čistia zuby.

Vezmite plnú lyžicu semien do úst a dobre požujte. Musíte sa pokúsiť vytvoriť nejaký druh pasty a neprehltnúť ju. Potom zuby touto pastou jemne očistite suchou kefkou na zuby. Vykonajte to dvakrát týždenne.

Klinček – zázrak pre celé ústa

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Toto korenie je používané ako účinný prostriedok proti bolestiam zubov. Tiež bojuje proti mikróbom v ústach. Rozdrvte klinčeky (alebo si kúpte hotový prášok), pridajte trochu olivového oleja a aplikujte zmes na škvrny.

Ďalšou výbornou radou je pravidelné žuvanie klinčekov na odstránenie zápachu a zabíjanie baktérií. Skúste to namiesto bežnej žuvačky.

Sóda a soľ

@brihgtside

Začnite touto jednoduchou, ale efektívnou metódou odstraňovania zubného povlaku a kameňa. Sóda na pečenie je silný prostriedok, ktorý má antibakteriálny účinok a pomáha pri bielení zubov.

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy so štipkou soli a ponorte navlhčenú kefku do tejto zmesi, prípadne pridajte ku svojej bežnej zubnej pasty. Nečistite si zuby týmto spôsobom viac ako raz týždenne, pretože to môže viesť k poškodeniu skloviny.

Pomarančová šupka

Už ste niekedy premýšľali, čo robiť s pomarančovými šupkami? Teraz viete. Citrusové plody sú vo všeobecnosti dobré pri odstraňovaní škvŕn na sklovine, pretože obsahujú kyseliny.

Môžete priamo jednoducho trieť zuby bielou časťou šupky po dobu 2-3 minút alebo urobiť z nej jemnú pastu a aplikovať ju na zuby. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, potom si dôkladne vypláchnite ústa vlažnou vodou. Opakujte niekoľkokrát týždenne.

Citrónová šťava

Pre ešte lepšie výsledky skúste citrónovú šťavu kôry. Citrónové kyseliny nielen rozpúšťajú povlak, ale aj mierne bielia zuby.

Ponorte zubnú kefku do čerstvej citrónovej šťavy a jemne pretrite cez zuby. Dobre opláchnite. Pamätajte, že citrónová šťava je veľmi silná látka a môže spôsobiť eróziu zubov, preto ju používajte opatrne a len raz za čas!

 

Peroxid vodíka a ústna voda

Peroxid vodíka má antimikrobiálne vlastnosti, rovnako ako ústna voda. Zmiešajte 1 lyžičku antiseptickej ústnej vody s 3 lyžičkami 3% roztoku peroxidu vodíka. Kloktajte s touto zmesou niekoľko minút a dokončite procedúru čistou vodou.

Kokosový olej

Ďalšia vec, ktorú môžete dosiahnuť vo svojej kuchynskej skrini je kokosový olej. Olejové vyplachovanie úst je dnes veľmi populárne pre žiarivý úsmev. Olej absorbuje nečistoty v ústach a tiež má antibakteriálny účinok proti mikroorganizmom, ktoré tam žijú.

Zmiešajte 1-2 lyžíc oleja v ústach 10-15 minút (výborne to chutí!), potom vypľujte a vypláchnite teplou vodou.

Jahody a paradajky

Obaja paradajky a jahody sú bohaté na vitamín C a môžete ich použiť, ak citrusy sú  pre vás príliš silné. Vezmite jeden z nich,vyberte dužinu a naneste ju na zuby. Nechajte 5 minút pôsobiť, potom vypláchnite ústa.

Aloe vera a glycerín

Táto zmes je doslova bomba pre vaše zuby. Zmiešajte 1 lyžičku gélu aloe vera, 4 lyžičky rastlinného glycerínu, 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja a 4 lyžice sódy na pečenie v 1 šálke vody a premiešajte tak, aby ste získali hladkú pastu.

Zuby umyte  touto jemnou pastou raz denne, kým nezistíte, že zubný kameň sa stáva menej viditeľným. Potom opakujte raz za 3 až 4 dni. Aloe vera pomáha liečiť zuby a ďasná a citrónový olej bojuje proti baktériám.

 

zdroj: brightside