Toto je prvá vec, ktorú robíme po príchode do hotelovej izby. Je to však veľká chyba!

To, čo urobíme ako prvé po vstupe do hotelovej izby môže byť dôležitejšie ako si myslíte. Pozrite sa, aké to môže mať následky a ako sa im vyvarovať.

Keď po prvýkrát vstúpime do hotelovej izby, väčšinou si ako prvú vec odložíme batožinu, kabáty alebo inú časť oblečenia na posteľ, prípadne na pohovku určenú na odkladanie batožiny. Zdá sa to ako celkom bežný postup, prečo  by teda mal byť nesprávny?

Nikdy neviete, kto pred vami v hotelovej izbe bol. Samozrejme, hotelový personál izbu uprace a vymení prezlečenie postele aj uteráky po každom hosťovi. Veci, ktoré sú však skutočným kameňom úrazu sa v izbách nemenia.

Čo môže čakať v posteli?

Na každom mieste, kde sa vyskytujú ľudia a predovšetkým tam, kde sa často striedajú, sa môže vyskytovať ďalší hosť – a ten si za ubytovanie rozhodne nezaplatil – ploštica posteľná.

Podľa prieskumu organizácie Pest World až k 75% prípadom uštipnutia človeka týmto hmyzom dochádza práve v hoteloch či penziónoch. Môžu sa objaviť v luxusných 5-hviezdičkových hoteloch, ale aj v lacnejších hosteloch či penziónoch.

Svrbivé červené ranky však nemusia byť najväčším problémom. Ploštice sa ľahko dostanú do vašej batožiny alebo oblečenia a ak si ich raz priveziete domov, zbaviť sa ich je veľmi komplikované. Veľmi rýchlo sa totiž rozmnožujú a sú tiež veľmi odolné. Na ich vyhubenie tak budete potrebovať pomoc odborníkov na dezinsekciu.

Ako postupovať pri vstupe do hotelovej izby?

Batožinu rozhodne neodkladajte na posteľ ani na odkladacie lôžko na batožinu. Najlepšie je batožinu na chvíľku odložiť do vane, kým neskontrolujete miestnosť.

Ako postupovať?

Na novej obliečke nemusia byť žiadne stopy po plošticiach, ale matrac vám prezradí omnoho viac.  Ak nájdete drobné stopy od krvi, môže ísť práve o stopy po uštipnutí plošticou. Pokračujte ďalej a dôkladne prezrite matrac (na videu uvidíte prehľadný postup). Kedže sa ploštica posteľná zvykne zdržiavať vo vzdialenosti maximálne 4 -6 metrov od svojho hostiteľa – s najväčšou pravdepodobnosťou ju objavíte práve na posteli, za posteľou alebo v nočnom stolíku.

Rovnako dobre skontroluje odkladaciu pohovku na batožinu – predovšetkým spodnú stranu popruhov. Ak ploštice objavíte, okamžite kontaktujte hotelový personál.

Kompletný návod ako postupovať pri kontrole hotelovej izby nájdete na videu:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dnes najobľúbenejšie