Toto je najlepšia rada, ako nabrúsiť každé nožnice doslova v momente: Aj tie 50-ročné strihajú ako nové!

Nožnice, ktoré nedokážu ostro strihať sú skôr komplikáciou ako pomocníkom. Ak nemáte doma špeciálne zariadenie na ostrenie a myslíte si, že nožnice sú už súce akurát tak do koša, vyskúšajte tento jednoduchý trik.

Móda pani krajčírky

Určite skúste, nič to nestojí a funguje to hneď – táto metóda pochádza priamo od pani krajčírky, ktorá mala nožnice vždy perfektne ostré.

Ako na to?

Takže, otvoríme nožnice, ako keď ideme strihať papier. Namiesto papiera však vložíme medze čepele ihlu, ja vždy dávam hrubú, lebo sa mi lepšie drží. No a postupne zatvárame nožnice, ako keby sme ihlu chceli prestrihnúť. Čiže nám tá ihla behá medzi tými dvomi nožmi. Prejdeme tak ihlou dva-tri krát a zaručujem, že nožnice sú super ostré. To samozrejme platí iba pre rovné nožnice, nie ozdobné ani cikcakové. Nožnice sa nekazia, nebojte sa. A ihla tiež nie. :-)

Metóda s alobalom

2

Budete prekvapení, aké jednoduché to v skutočnosti je. Stačí, aby ste doma našli kúsok obyčajného alobalu. Určite ho nájdete niekedy v kuchyni.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potrebujeme:

Nožnice

Alobal

Postup:

Vezmite malý kúsok fólie.

3

Poskladajte ho do niekoľkých vrstiev.

4

Vezmite nožnice a jednoducho strihajte do fólie. Táto jednoduchá činnosť čepele nožníc dokáže naostriť. Hoci to môže znieť až príliš jednoducho, o účinku sa môžete presvedčiť ihneď po tejto procedúre.

5

V niektorých prípadoch môže byť problémom aj povolená skrutka na nožniciach, kvôli ktorej sú čepele príliš ďaleko od seba. Stačí utiahnuť a nožnice budú opäť strihať presne tak, ako majú!

6

Video:

Ďalšie rady od vás!