Pavúky a všetku háveď to vyženie z vášho domu: Najlepšia rada, ako udržať byt bez hmyzu na celé mesiace!

Všetci chceme, aby naše domy boli bez škodcov, ale chemické pesticídy v obchodoch sú príliš jedovaté a škodlivé na použitie kdekoľvek v blízkosti vášho domova. Ak tieto chemikálie dokážu tak rýchlo hubiť hmyz, určite nemôžu byť dobré ani pre nás a je preto lepšie používať niečo prírodné, bezpečné a pritom efektívne!

Šváby

Nakrájajte alebo nasekajte jednu cibuľu nadrobno a pridajte jednu lyžicu jedlej sódy. premeišajte a túto zmes naneste do rohov vášho domu. Znova ju aplikujte denne a čoskoro bude váš dom úplne bez švábov.

Rybenka

Všetko, čo potrebujete sú obyčajné noviny a voda. Jednoducho zrolujte noviny a namočte ich. Zabezpečte zrolovaný tvar s lepiacou páskou. Noviny necháme celú noc na podlahe v kúpeľni – blízko špár alebo miest, odkiaľ vychádzajú. Mokré noviny sú pre rybenky nielen potravou, ale aj priaznivým prostredím (tmavé a vlhké miesto). Na druhý deň ráno noviny vyhoďte von, alebo spáľte.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Hlavne ich ale nerozbaľujte – rybenky sa rýchlo rozlezú preč, boja sa svetla). Ak máte v kúpeľni veľa rybeniek, opakujte aj niekoľko nocí za sebou. Ešte som čítala, že kúpeľňu je dobré predtým dobre vyčistiť, aby rybenky nemali inú možnosť nájsť si potravu, vtedy sa do novín len pohrnú.

Kliešte

Kliešte môžu byť veľmi rozdielne čo do vo veľkosti a farby. Je veľmi dôležité chrániť seba,  rodinu a domácich miláčikov pred týmto nebezpečným škodcom, ktorý môže byť  niekedy až smrteľne nebezpečený.

Repelent pre ľudí

Zmiešajte 20 kvapiek Geranium esenciálneho oleja (olej z ružového muškátu), 10 kvapiek oleja z citrónovej trávy, 5 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja, 5 kvapiek citrónového esenciálneho oleja a 1 polievkovú lyžicu alkoholu a zrieďte  100 ml octu alebo destilovanou vodou. Prelejte do rozprašovacej fľaše. Dobre pretrepte a rozstrekujte na odev vždy pred odchodom do prírody.

Repelent pre psov

Zmiešajte 20 kvapiek Geranium esenciálneho oleja a mätového oleja s 2 lyžičkami mandľového oleja a dajte niekoľko kvapiek na obojok vášho psíka.  Nepoužívajte na mačky a tehotné zvieratká.

Záhradní škodcovia

Vošky, roztoče a iné záhradní škodcovia môžu na vašej záhrade napáchať veľké škody. Toto môže zachrániť úrodu a vyhnať zo záhrady nezvaných obyvateľov.

Zmiešajte v mixéri 1/2 šálky nakrájaných pálivých papričiek s 1/2 šálkou cesnaku alebo cibule – kým nevznikne pasta. Pastu zmiešajte s 500 ml teplej vody. Nechajte odstáť 24 hodín na teplom mieste a postriekajte touto zmesou napadnuté rastliny. Ak ju zmiešate s 2 lyžičkami mandľového oleja a dáte pár kvapiek na obojok vášho psíka, máte perfektnú zbraň proti blchám.

Pavúky

Aj keď sa u nás  jedovaté pavúky nevyskytujú, vidieť doma ich nechceme. Takto ich dostanete tam, kam patria – von, ďaleko od vášho domu.,

Pridajte 5 – 10 kvapiek oleja z mäty piepornej do zmesi 200 ml vody a 1/4 lyžičky saponátu, dobre pretrepte a nastriekajte do kútov, medzier medzi nábytkom, škár a na rámy okien.

Mravce

Mravce môžu byť veľmi nepríjemné a zrazu sa objavujú odnikiaľ, často sa plížia na miesta vo vašej kuchyni alebo komore. Ak sa mravce dostanú do vašej kuchyne, tu je spôsob, ako ich z nej dostať.

Zdá sa, že mravce úplne nenávidia vôňu škorice. Nasypte škoricový prášok do oblastí, kde si myslíte, že mravce nájdete. Na dosiahnutie efektívnejších výsledkov môžete k škoricovému prášku pridať aj škoricový éterický olej. Ako vedľajší účinok získate vo svojom dome veľmi peknú vôňu.

Roztoče

Pôvodcovia alergických reakcií a podráždení pokožky. Takto ich dostanete zo svojho domu.

Zmiešajte 6 lyžičiek eukalyptového oleja s 1,5 lyžičkou tekutého pracieho prostriedku vo vedre s vodou a namočte umývateľné predmety do tohoto kúpeľa a potom ich umyte ako normálne. Na všetko ostatné stačí len naniesť  a utrieť čistou handričkou. Ak sa vám nepáči vôňa eukalyptového oleja, môžete ho nahradiť olejom z čajovníka, ktorý je rovnako efektívny.

Ako dostať roztoče z matracov

Potrebujeme:

200 ml 3% peroxidu vodíka

3 lyžice jedlej sódy

Pár kvapiek tekutého mydla

Postup:

Povrch matraca povysávame. Všetky prísady len zmiešame vo fľaši s rozprašovačom a počkáme, kým prestane peniť. Potom fľašku zatvoríme a jednoducho nastriekame na povrch matraca. Necháme pôsobiť aspoň 3 hodiny vo vetranej miestnosti. Keď matrac uschne, môžeme ho obliecť ako zvyčajne.

Našla som ešte návod na internete, ako odstrániť škvrny od moču rýchlo pomocou octu a vody!

7. Mola potravinová

Ak ponecháte múku, obilniny alebo ryžu otvorenú v komore, môžete skončiť s týmito nechcenými škodcami v jedle. Existuje však jednoduchý spôsob, ako svoje jedlo ochrániť.

Zdá sa, že mole naozaj nemajú radi zápach bobkový listov alebo klinčekov. Položte na múku alebo vrchnú časť dóz, v ktorých jedlo skladujte klinčeky alebo bobkový list.

zdroj: brightside.me