Toto je jediný spôsob, ak sa mi podarilo odstrániť mach a burinu zo záhradnej dlažby: Zafungovalo to okamžite!

Toto funguje na burinu,riasy aj mach!

Ahojte tojenapad, pred týždňom, keď bolo aj u nás na severe babie leto, pustila som sa do čistenia dlažby v záhrade. Keď sme zazimovali bazén a záhradný nábytok, nastal ideálny čas. Poviem vám pravdu, skúšala som aj ocot a ďalšie prírodné nápady, ale mám asi veľmi špeciálnu burinu, keďže na tieto metódy nereagovala a rástla si ďalej. Teraz som si už povedala dosť a keď som videla tie zelené fľaky od machu, nasadila som ťažké zbrane – ale nebojte, nemusíte utekať do záhradkárstva, tohto pomocníka máte možno práve teraz v kúpeľni.

Na mach, riasy a burinu nepoznám nič lepšie

Mne pomohlo obyčajné savo na biele prádlo. Tento nápad mi poradila švagrina, ktorá mala nervy a savo rovno naliala na burinu :-D. Ja som to však urobila takto a odporúčam:

4 litre vody zmiešame ¾ šálky (1 šálka = 250 ml) sava na biele prádlo. Potom vezmeme metlu s pevnejšími štetinami a jednoducho vyšúchame. Prostriedok by sa mal dostať aj do špár, kde je burina, vykynoží ju to. Dávajte ale pozor, aby sa vám zmes nedostala na trávnik a tam, kde pestujete kvietky. Mám odskúšané na kameňoch, chodníku z tehál aj betónu, na iné povrchy som neskúsila. Dlažba je bez machu a krásne čistá ako nová. Odporúčam :-)

Majka C.

Dnes najobľúbenejšie