zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto je jediná vec, ktorá mi po rokoch pomohla s migrénov: Už dva roky som bez tabletiek proti bolesti!

Na migrény tabletky aj tak nezaberajú - teda aspoň mne vôbec. Aj tak som si ich zvykla dávať, asi preto, že som dúfala, že tá ďalšia už zaberie.

Na migrény tabletky aj tak nezaberajú – teda aspoň mne vôbec. Aj tak som si ich zvykla dávať, asi preto, že som dúfala, že tá ďalšia už zaberie. Figu borovú, migréna sa ma držala ako kliešť celých desať rokov a keď začala, celý deň bol pre mňa peklom na zemi, až kým som sa z nej nevyspala. Nevoľnosti, ktoré bolesť sprevádzali boli tiež na nevydržanie a keby to pomohlo, pokojne by som počas tých stavov zjedla aj omietku.

Moja známa mi povedala o jednej rastlinke, ktoré sa podobá trochu harmančeku, vraj má fantastické účinky proti migréne – ide o Rimbabu obyčajnú, u nás sa dá jednoducho dopestovať a možno ste ju už videli ako okrasnú rastlinku. Vyskúšala som si pripraviť túto jednoduchú tinktúru a výsledky sú pre mňa malým zázrakom – už dva roky bez migrény – teda, aby som to uviedla na pravú mieru, migrény sa stále ozývajú, ale hneď na začiatku si dám pár kvapiek a ona odozneje, ako keby nikdy ani nebola. Vyskúšajte, za to nič nedáte.

Potrebujeme:

40% vodku

50 g sušených byliniek – rovnakým dielom sušenú rimbabu (vňať, alebo len lístky), mätu aj medovku lekársku

Postup:

Sušené listy zalejeme vodkou tak, aby ich celkom pokrývala a siahala nad bylinky. Nádobu zavrieme a pretrepeme. Odložíme na tmavé miesto a sem-tam obsah pretrepeme. Necháme lúhovať asi 3-4 týždne a potom je tinktúra pripravená. Skladujeme na tmavom a chladnom mieste.

Užívanie:

Keď prichádza migréna, dám si 1/4 lyžičky tinktúry a opakujem každú pol hodinku, kým migréna neodozneje  – najviac som si dala 4x.

Pri akútnej migréne pomáha aj žuť rimbabové lístky, ale pozor, sú veľmi horké. Odporúča sa vziať 3 lístky a požuť.

Tinktúra obsahuje alkohol, nedávajte ju preto deťom. 

Tamara Š.

Najlepšie tipy pre zdravie