Toto je dôvod, pre ktorý by ste mali mať jablčný ocot vždy poruke!

Nemáte doma jablčný ocot? Prečítajte o čo všetok prichádzate!

Ak používate jablčný ocot v kuchyni, určite viete, aká skvelá ingrediencie je to pri príprave rôznych pokrmov. Okrem výnimočnej chuti však toho jablčný ocot dokáže ešte omnoho viac. Toto 10 netradičných tipov ako využiť v domácnosti, záhrade ale aj pre vaše zdravie.

Jednotka v leštení a ošetrovaní dreveného nábytku

polish

Nepotrebujete žiadne drahé leštidlá. Stačí, ak v kuchyni nájdete jablčný ocot. Zmiešajte ¼ šálku jablčného octu s jednou s dvomi šálkami vody. Premiešajte, pridajte 2 lyžice olivového oleja a získate ten najlepší domáci prostriedok na leštenie. Stačí, ak ho nanesiete na handričku a pretriete drevené povrchy vo vašom byte. Skvelý výsledok je zaručený!

Mastnota nemá šancu

Zmiešajte jablčný ocot s vodou v pomere 1:1.Prelejte do fľaše s rozprašovačom a pretrepte. Potom stačí nastriekať na mastný povrch a zotrieť utierkou. Po mastnote neostane ani stopa.

Zničí burinu

apple-cider-vinegar

Jablčný ocot môžete skvele využiť aj vo svojej záhrade a to najmä v boji proti burine. Zmiešajte 2 diely jablčného octu s 1 dielom vody, prelejte do fľaše s rozprašovačom a postriekajte burinu.

...

Bolí vás hrdlo?

Jablčný ocot vám pomôže aj v prípade, že vás zaskočila nepríjemná bolesť hrdla a potrebujete nájsť rýchly a účinný spôsob, ako ju poraziť. Zmiešajte 1 diel jablčného octu s 1 dielom vody a kloktajte 3-5 minút. Zmes porazí baktérie a zabráni rozširovaniu infekcie.

Odstráni zápach z topánok

highheels

Aby ste rýchlo a účinne odstránili zápach z topánok, potrebujete len 1 diel jablčného octu a 2 diely vody. Zmiešajte, prelejte do nádoby s rozprašovačom a nastriekajte zmes do topánok a nechajte uschnúť. Zápach ej preč.

Zápach z úst? Pomôže jablčný ocot

Ak potrebujete rýchlo vyriešiť problém s dychom, pomôže vám opäť spojenie vody a jablčného octu. Spojte tieto ingrediencie v pomere 1:2 (jednej diel octu na dva diely vody). Ústa si týmto roztokom vypláchnite ako klasickou ústnou vodou.

Upokojí tráviaci systém

Ak máme problémy so strávením ťažkej večere, alebo potrebujeme schudnúť aj v tejto veci nám vynikajúco poslúži jablčný ocot. Pripravte si nápoj z 30 ml jablčného octu, šálky vody a šťavy z limetky.

Rýchle hojenie modrín a odrenín

health

Naneste jablčný ocot na vatový tampón a priložte na škrabance, odreniny či modriny. Ocot pomôže s rýchlym hojením a zmierni nepríjemný opuch či začervenanie.

Porazí lupiny a vyčistí pleť

Zmiešajte 1 diel octu a 2 diely vody. Prelejte do nádoby s rozprašovačom a zľahka nastriekajte na najproblematickejšie oblasti na hlave.

Rovnaký roztok pomôže vyčistiť póry na tvári.