Toto doslova vytiahne zadržiavanú vodu z vášho tela a kilá pôdu dole: 10 potravín, ktoré po 50-kte dajú do poriadku postavu a pomôžu aj zdraviu!

Zadržiavanie vody, tiež známe ako edém, sa vyskytuje, keď sa nadbytočné tekutiny hromadia vo vnútri tela. Môže to spôsobiť opuch v rukách, nohách, členkoch aj vačky pod očami. U žien môže dôjsť aj k zadržiavaniu vody počas tehotenstva alebo pred menštruáciou. Zadržiavanie vody v organizme tiež nielen pridá na váhe, ale tiež zaťažuje srdce a vnútorné orgány. Tento problém sa začína často prejavovať u ľudí po 50-tke a je veľmi úzko spojený aj s nadmerným solením a nezdravým životným štýlom.

Nápoj, ktorý dostane z tela zadržiavanú vodu (7-denná kúra)!

bobkový list na chudnutie

Nadbytok sodíka v tele má veľa negatívnych sprievodných javov – okrem záťaže na srdce a cievy sú viditeľnými prejavmi nárast hmotnosti, opuchy a často aj nepekná celulitída. 

Kvôli narušeniu rovnováhy vody a nadbytočnej vody v tele je tuková vrstva nerovnomerne rozložená, čo pôsobí navonok tak, akoby ste boli omnoho viac pri tele.

prírodné diuretiká

Tento typ „obezity“ nie je nezvyčajný a je veľmi častý u ľudí, ktorý radi a veľa solia. Na riešenie tohoto problému sú výborné prírodné  – diuretiká (odbúravajú nadmerný sodík a teda vodu z vášho organizmu) . Odstraňujú nadbytočnú tekutinu z tela, zmierňujú opuch a regulujú výmenu vody. V tele môže byť až 4 litre nadbytočnej tekutiny. Mali by ste vedieť, že tekutina sa dá výrazne zredukovať už počas 1 týždňa. Nezabudnite počas tohoto obdobia prijímať dostatočné množstvo tekutín – ideálne obyčajnej vody!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

čaj na chudnutie

Na menšie odbúravanie vody z organizmu sú vhodné napríklad – citrón, zázvor, zelený čaj alebo melón –  nestačia však na to, aby pomohli rýchlo. Na tento účel je vhodný bobkový list . Zelený čaj s vavrínovým listom je spásou pre každého,  kto potrebuje riešiť problém so zadržiavaním vody v organizme za krátky čas a uľaviť tak nielen svojmu zdraviu, ale získať aj krajšiu postavu.

Čaj na „chudnutie“

bobkový list

Budete potrebovať:

  • 800 ml vody
  • 1 škoricová tyčinka
  • 3 polievkové lyžice zelený čaj
  • 1-2 bobkový list

Vodu privedieme do varu a pridáme do nej všetky prísady. Zakryte a nechajte 15 minút lúhovať (ako klasický čaj) Hotový čaj sceďte cez sito alebo gázu a pite 3 krát denne: ráno na prázdny žalúdok, po raňajkách a pred spaním. Pite po dobu 1 týždňa a vždy si medzi ďalšou kúrou dajte 1-2 týždne prestávku (uvidíte sami na sebe).

chudnutie nápoj

Zelený čaj a bobkový list sú diuretiká a škorica je potrebná pre chuť (ale skvelá aj na chudnutie). Jej vôňa, niekedy sotva vnímateľná, upokojuje aj veľmi nástojčivú chuť do jedla. Čaj teda chráni pred prejedaním, urýchľuje metabolizmus a odstraňuje nadbytočnú vodu z tela. Jeho chuť sa vám možno zdať trochu nezvyčajná, no stačí pár dúškov a zvyknete si na ňu. Je príjemná.

Ďalšie potraviny, ktoré bojujú s nadbytkom vody v organizme

Zeler stopkový

Zeler obsahuje zlúčeninu nazývanú kumarín, ktorá pomáha pri čistení tela od antioxidantov a nahromadenej vody. Tiež pomáha pri trávení a zabraňuje vysokému krvnému tlaku.

Zázvor

Zázvor je považovaný za jednu z najefektívnejších diuretických potravín. Pomáha pri trávení a pomáha odstraňovať všetky škodlivé toxíny z tela.

Mrkva

Mrkva je bohatá na antioxidanty a vitamíny, ktoré uľahčujú detoxikáciu v tele. Vďaka obsahu draslíka pomáha mrkva aj pri udržiavaní hladiny cholesterolu a cukru v krvi

Uhorky

Uhorky majú vysoký obsah vody a obsahujú živiny, ktoré pomáhajú vypláchnuť kyselinu močovú z obličiek. Obsahujú tiež kyselinu kávovú, ktorá pomáha zbaviť sa zadržanej vody. Uhorky majú tiež málo kalórii a pomôžu vám schudnúť.

Brusnice

Brusnice sú bohaté na antioxidanty a vitamín C – tieto látky  pomáhajú dostať nadbytočnú vodu z tela. Tiež chránia bunky tela pred poškodením spôsobeným toxínmi a voľnými radikálmi, ktoré produkuje vaše telo počas procesu metabolizmu.

Škorica

Škorica obsahuje chróm, ktorý pomáha pri kontrole chuti do jedla. Škorica tiež pomáha zvýšiť imunitu a je skvelým pomocníkom na detoxikáciu.

Špargľa

Vysoký obsah draslíka v špargle pomáha predchádzať zbytočnej retencii vody v tele.

Zelený čaj

Zelený čaj je prírodné diuretikum. Výskum ukázal, že pravidelné pitie zeleného čaju môže  znížiť telesný tuk až o 19%.

Púpava

Púpava sa tradične používa ako prírodné diuretikum. V Európe sa extrakt z púpavy používa na liečbu mnohých zdravotných stavov a je schválený Nemeckou komisiou E na zníženie zadržiavania vody.

Melón

Melóny pozostávajú z 92% vody a sú priam preplnené rôznymi minerálmi a vitamínmi, ktoré majú diuretické vlastnosti.