Toto doslova vytiahne vlhkosť z vašich skríň: Zbohom zapáchajúce uteráky a oblečenie – že funguje, zistíte už po pár dňoch!

Máte problém so zapáchajúcimi uterákmi a prádlom, ktoré aj napriek tomu, že je práve vypraté, nevonia tak, ako by ste chceli? Najčastejšou príčinou je vlhkosť, ktorá môže v skrini narobiť poriadnu šarapatu. Začať sa to môže len obyčajným „zatuchnutým“ zápachom, avšak na konci môže byť pleseň, ktorá už nie je len nepríjemná, ale aj nebezpečná pre zdravie. Máme pre vás domácich rád, ako vlhkosť dostať z vašich skríň a mať prádlo opäť bezchybné a voňavučké!

Základom je skriňu dobre a pravidelne vetrať, aby sa vlhkosť vo vnútri nedržala.

Ako vytiahnuť zo skrine vlhkosť!

Tento dekoračný štrk má skrytú schopnosť

Možno ste si ho kúpili len ako dekoračný štrk, no kameň s názvom Zeolit je vďaka poréznej štruktúre výborný ako pohlcovač vlhkosti v byte a teda aj vo vašich skriniach. Stačí, ak ho dáte do sieťovaného vrecka a zavesíte do skrine. Raz za čas dajte vrecko so Zeolitom na slniečko, aby odparila vlhkosť, ktorá sa dostala do jeho štruktúry.

Riešenie, ktoré máte priamo pod nosom

Pohlcovač vlhkosti, ktorý bežne používate v kuchyni – jedlá sóda. V malom priestore, akým je skriňa dokáže perfektne lapať vlhkosť. Ak chcete zistiť, či sóda funguje, stačí ak si všimnete jej štruktúru – sóda už nie je sypká, ale keď ju premiešate, začne sa podobať skôr na vlhký piesok. Sódu nasypte do plytkých misiek a rozložte na rôzne poličky do skrine. Sóda je zároveň vynikajúci pohlcovať pachov. Po čase vplyvom vlhkosti sóda môže celkom stvrdnúť – vtedy ju stačí len dať na slniečko a jej schopnosť pohlcovať vlhkosť sa opäť obnoví, akonáhle sa vysuší!

Krieda je perfektná!

Zviažte pár kúskov dohromady, alebo ju preložte do sieťkovaného vrecka a vložte do poličiek v skrini, alebo priamo na ramienko. Krieda má poréznu štruktúru a rovnako ako Zeolit pohlcuje vlhkosť z priestoru. Nechajte jednoducho pôsobiť a po týždni-  dvoch týždňoch nechajte vysušiť na slnku.

Určite ju nájdete v dielni!

Hovoríme o sadre – dá sa použiť rovnakým spôsobom ako jedlá sóda. Nasypať do plytkej misky a nechať pôsobiť. Sadra po pár dňoch stvrdne, čo je znakom, že pohltila už dostatočne veľa vlhkosti z priestoru. Môžete ju používať donekonečna, avšak musíte ju vždy nechať dobre vysušiť.

Dnes najobľúbenejšie