Toto doslova vytiahne vlhkosť a špinu z vašich matracov: Radím vám to hlavne v lete, bude sa vám omnoho lepšie spať!

Môj manžel v lete prežíva hotové muky. Kvôli teplu nemôže spať a ako on hovorí „budí sa vo vlastnej šťave“. To si ale odnáša aj matrac, najmä v lete na ňom sú doslova mapy od potu. Vždy ráno matrac obrátime a necháme vysušiť, ale kedže v byte nemáme balkón, nemôžem ho dať vydezinfilovať na slnko. Toto odporúčam každému, kto chce mať matrace vydezinfikované. Robím to takto počas celého roka a najmä v lete. Matrace sú čisté, voňavé a bez škvŕn. Najdôležitejšie tiež je, že ich takto zbavíte vlhkosti a nemusíte sa obávať, že sa vo vnútri vlákien rozmáha nebezpečná pleseň.

Potrebujeme:

250 ml peroxidu vodíka (6%)

3 lyžice sódy na pečenie

Kvapka tekutého mydla alebo čistiaceho prostriedku na riad

Postup:

Zmiešajte peroxid vodíka so sódu a potom nalejte do nádoby s rozprašovačom. Pridajte saponát alebo tekuté mydlo  a dobre pretrepte.

Nastriekajte čistiaci prostriedok na matrac (ak sa potrebujete škvrny od moču či jedla, naneste na to miesto viac prostriedku a vyčistite škvrnou). Necháme uschnúť – stačí tak 30 minút. Teraz máte matrac vydezinfikovaný. V lete ešte robím to, že celkom nakoniec posypeme celá povrch matraca suchou jedlou sódou. Nechám 15 minút pôsobiť a povysávam. To je perfektné na odstránenie vlhkosti a tiež to zbaví zápachu a roztočov. V lete odporúčam robiť aj 2x za mesiac.

autor: Monika

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.