Toto dá po zime do poriadku vaše nohy za 15 minút: Skutočná spása pre každú ženu – chystajte otvorenú obuv!

653 0

Po hrubých zimných topánkach potrebujeme špeciálnu starostlivosť aj pre naše chodidlá. Ak chcete, aby nové krásne sandále vyzerali na vašich nohách perfektne, musíte sa čo najrýchlejšie zbaviť hrubej, suchej pokožky a trhlín na pokožke. Poznáme niekoľko trikov, ktoré rýchlo dajú vaše nohy do poriadku.

nočná kúpeľ so sódou

Zdieľame s vami 6 úspešných receptov na domáce kúpele so sódou. Ukázalo sa, že okrem upratovania a pečenia, môže byť sóda úspešne použitá na kozmetické účely. Môže za to jej schopnosť dokonale čistiť , dezinfikovať, uzdravovať a zjemniť pokožku. Táto látka dokonale odstraňuje zápaly pokožky a uzdravuje rany.

Starostlivosť o nohy doma

Kúpeľ so sódou a morskou soľou

Ak chcete zmäkčiť pokožky nohy, naplňte malú misku teplou vodou a nalejte 2 lyžice morskej soli a 2 lyžice jedlej sódy, dobre premiešajte a vložte nohy do tohoto kúpeľa na 7-8 minút.

nočná kúpeľ so sódou

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Kúpeľ so sódou a mydlom

Pre maximálne čistenie pokožky na nohách rozrieďte v troch litroch teplej vody 1 lyžicu jedlej sódy a 2 lyžice mydlových hoblín. Nechajte nohy v tejto zmesi 10 minút.

nočná kúpeľ so sódou

Kúpeľ so sódou a olejmi

Ak chcete hydratovať a zjemniť pokožku , premiešajte tri litre teplej vody s dvoma polievkovými lyžicami jedlej sódy. Pridajte niekoľko kvapiek citrónového, pomarančového, levanduľového alebo mandľového oleja, predtým zriedeného v malom množstve olivového oleja alebo alkoholu. Nechajte nohy v roztoku počas 10 minút.

nočná kúpeľ so sódou

Kúpeľ so sódou a mliekom

Ak chcete, aby boli chodilá zamatovo jemné, premiešajte 1 liter teplého plnotučného mlieka s 1 lyžičkou sódy. Udržujte nohy v tejto kvapaline 10 minút.

nočná kúpeľ so sódou

Kúpeľ so sódou a peroxidom

Ak sa chcete zbaviť trhlín na pätách, nalejte 2 lyžice peroxidu vodíka (3%) do teplej vody a pridajte 2 polievkové lyžice sódy, ponorte nohy do tohoto kúpeľa po dobu 12-15 minút.

nočná kúpeľ so sódou

Nočný kúpeľ s jódom

Ak chcete zbaviť poškodenej pokožky a pocitu ťažkých nôh, pripravte kúpeľ 2 litrov vody, s 2 lyžicami sódy a pár kvapiek jódu. Udržte nohy v zmesi maximálne 10 minút.

nočná kúpeľ so sódou

Kúpeľ so sódou a hlinou

Ide o ideálny prostriedok pre suchú pokožku a unavené chodidlá či poškodenú pokožku. Navyše dokonale vyživuje aj nechtové lôžka a ide o jeden z najlepších kúr na regeneráciu nôh, priamo od pedikérky. Ak chcete pripraviť takýto kúpeľ, musíte zriediť 4 polievkové lyžice bielej kozmetickej hliny a 2 lyžíc jedlej sódy v 2 litroch teplej vody. Nechajte máčať 15 minút.

nočná kúpeľ so sódou

 

Témy:


Pridajte svoj komentár