Toto dá do poriadku nohy za 15 minút: Pedikérka poradila zázračný recept, ako zmäkčiť tvrdú kožu na nohách v rekordnom čase!

Krásne nohy sú tak, ako ruky, vašou vizitkou. Je pritom jedno, či je práve leto, kedy ich odhaľujete viac a sú na očiach ostatným alebo zima, kedy ich príliš nevystavujete na obdiv. Ak máte problém so suchou a stvrdnutou kožou na nohách, máme pre vás jednoduchú radu, ako dosiahnuť zlepšenie už o 15 minút. je to pritom úplne jednoduché a lacné.

Siahnite po sóde bikarbóne. Nie je snáď nikoho, kto by nemal tohto pomocníka na zlé trávenie či nevoľnosť v kuchyni. Tu však ani zďaleka jeho uplatnenie nekončí. Má veľmi dobré čistiace a dokonca i bieliace účinky, zbavuje zápalov na pleti a pomáha odstraňovať odumreté bunky z pokožky.  

Zvlhčené, zmäkčené a jemné chodidlá

Kozmetický salón si môžete urobiť aj u seba doma. Profesionálne pedikérky prezradili trik, vďaka čomu úpravu chodidiel zvládnete aj sami na rovnako dobrej úrovni. Tento jednoduchý a hlavne lacný recept vám pomôže zvlhčiť a zmäkčiť chodidlá. Hneď ich budete mať o poznanie jemnejšie!

Aby ste dosiahli tento výsledok, stačí vám k tomu len 500 ml mlieka a dva až tri balíčky sódy. Ak nemáte po ruke takéto množstvo sódy, nezúfajte. Účinné budú aj dve čajové lyžičky na jeden lavór horúcej vody. Namočte si doň nohy a oddychujte. Sóda bikarbóna sa postará o zmäkčenie pokožky, čím sa vám zvyšok pedikúry bude robiť veľmi ľahko. Rozdiel by ste mali pocítiť už po 15 minútach.

Tento recept sa hodí práve teraz v lete, ale aj v chladnejšom období.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.