Zabudnite, ako vyzerala predtým: Toto dá do gruntu komplet celú kúpeľňu, likviduje baktérie a 20-ročné kachličky vyzerajú ako nové!

Najlepšie triky na celú kúpeľňu a všetko máte po kope, pekne na jednom mieste. Ide o lacné, no veľmi účinné finty, ktoré využijete každý deň.

Najlepší domáci čistiť špár

Stačí navlhčiť si kefu so stredne tvrdým vlasom a na špáry nasypať prášok do pečiva. Votrieme do špár a necháme chvíľu pôsobiť. Potom opláchneme vodou, v ktorej sme si rozpustili vrecko kyseliny citrónovej. To je všetko, špáry ako nové. Keď s tým prebehnete aj dlaždice, budú tiež žiariť ako nové!

Prášok do pečiva je výborný aj na vodný kameň vo WC – nasypeme, necháme pôsobiť cez noc a potom len spláchneme a mám pokoj.

Kameňožrút do WC misy aj do WC nádržky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Účinkujú perfektne a jednoducho si ich môžete zhotoviť aj u vás doma. Ničia baktérie, nečistoty a vodný kameň, navyše kúpeľňu naplnia krásnou vôňou, ktorú máte radi. Okrem toho sú tieto šikovné tablety aj šetrné k životnému prostrediu. Toaleta bude vďaka nim nielen bez nečistôt, ale aj hygienicky čistá. Skutočne sa oplatí, mať ich vždy poruke.

Potrebujeme:

130 g jedlej sódy

30 g kyseliny citrónovej

Niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja

1 lyžicu saponátu na riad

Formu na ľad

Postup:

Jedlú sódu zmiešame s kyselinou citrónovou.
185

Pridáme niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a saponát. Celú hmotu dôkladne premiešame.

254

Hmotu navrstvíme do silikónovej formy, zatlačíme prstami a necháme minimálne 4 hodiny uschnúť.

345

Keď sú tablety suché, jednoducho ich z formy vyklopíme a môžeme používať. Potom už len stačí vhodiť do záchodovej misy a nechať ich robiť robiť si svoju prácu!

Na dezinfekciu, vôňu a proti vodnému kameňu

Za 10 minút máte hotovo, len nadávkujete do prázdneho držiaka a zavesíte – žiaden vodný kameň, WC voňavé a čisté. Jedna dávka vydrží 3-4 týždne.

Potrebujeme:

WC držiak závesný (ten do ktorého sa dá opakovane dávkovať gélový čistič)

100 ml vody

25 až 30 ml tekutého mydla,

1 lyžičku kukuričného škrobu

6 lyžičiek kyseliny citrónovej

Pár kvapiek esenciálneho oleja (ideálne tea tree oil, ktorý je antibakteriálny a bojuje proti plesniam a vírusom), alebo pár kvapiek voňavého oleja, podľa toho, akú vôňu máte radi

Ak chcete, tak aj potravinárske farbivo, ale nie je treba

Postup:

Z tohto množstva vyjde asi 4-5 dávok a jedna vydrží už spomínané 3-4 týždne. Jedna dávka nestojí ani 10 centov.

Nachystajte si hrniec a dajte doň  vodu, kyselinu citrónovú a škrob, ktorý sme si predtým samostatne rozmiešali v malom množstve studenej vody – inak by sa nám nemusel dobre rozpustiť. Rozmiešajte a dajte na plameň. Zahrievame a miešame, kým sa tekutina nezačne meniť na gélovitú konzistenciu. Keď má zmes požadovanú konzistenciu gélu, zložíme z plameňa a pridáme farbivo (ak chcete), 5 kvapiek tea tree oleja a vôňu, akú máme radi. Ja dávkujem do držiaka spolu s tekutým mydlom – buď do jednej časti len prostriedok a do druhej mydlo, alebo namixujem spolu s tým, že prostriedku dávam viac, ako mydla. Niekedy mydlo celkom vynechám, je len na vás, ako sa rozhodnete. To je všetko, teraz len zavesíme do misy a zvyšok skladujeme v plastovej fľaške. Za lacný peniaz máte perfektného pomocníka.

Čistiť na sprchový kút aj na dlaždice – zabíja pleseň, dezinfikuje a rozžiari povrch

Potrebujeme:

1 šálku octu

1 šálku tekutého prostriedku na riad

Špongiu

Rukavice

Postup:

Ocot mierne zahrejeme na plameni tak, aby aby bol na dotyk teplý – nie horúci.

Do fľaše s rozprašovačom nalejeme tekutý porstriedok na riad, ocot a uzavrieme. Nádobou netrepeme, ale obsah zmiešame tak, že nádobou otáčame zo strany na stranu.

Prostriedok nanesieme na celý povrch sprchovacieho kúta pomocou špongie. Keď je prostriedok všade, necháme ho pôsobiť 30 minút.

Následne stačí zotrieť studenou vodou a je to. Sprchový kút bude krásne lesklý, dezinfikovaný a bez plesní.

Na zažltnuté a veľmi špinavé dlaždice

765455-650-1458653695-119681187

Použite zmes 15 g kyseliny citrónovej a 1 poháru teplej vody. Touto zmesou umyte dlaždice v kuchyni aj kúpeľni, potom umyte čistou vodou a uvidíte, že rozdiel spoznáte okamžite.

Ako vyčistiť aj najšpinavšie miesta v kúpeľni?

764905-650-1458653695-come-montare-una-supporto-tenda-per-la-doccia_a06ed2601403b7db4992e1db5ed0ea0f

Starší sprchovací záves, zájdené umývadlo, žlté škvrny okolo vane či zárodky plesní na kachličkách a tesnení. To všetko môže byť opäť žiarivo čisté, ak použijete roztok peroxidu vodíka a vody. Zmiešajte obe tekutiny v rovnakom pomere a aj veľmi znečistené miesta budú opäť ako nové. Peroxid vodíka vám pomôže odstrániť vápenaté usadeniny, škvrny aj žlté fľaky. Nalejte ho do fľaše s rozprašovačom a nasprejujte na povrch vane. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom zmyte teplou vodou. Vaňa bude opäť ako nová.

appealing bathroom floor tile home depot on Kitchen Kitchen Floor Tiles At Home Depot Floor Tiles Home Depot

Čistič Univerzál – nestojí ani Euro, vydrží až 3 mesiace

Dá sa použiť aj do práčky, umývačky riadov, proti vodnému kameňu a ako čistiaca pasta (zmiešame s vodou) na čistú kúpeľnu.

Potrebujeme:

2 baliky jedlej sody – 100g

1 balík kyseliny citrónovej-100g

100 g morskej soli, najlepšie hrubozrnnej, ale keď nie je postačí aj normálna

Postup:

Toto všetko spolu zmiešať a dať do uzatvárateľnej nádoby, aby zmes nenavlhla. Do nádoby zvyknem dávať aj pár zrniek ryže v látkovom vrecúšku, ako ochranu pred vlhkosťou. Sem tam obsahom nádoby pretrepeme.

Video s perfektnými trikmi pre vašu kúpeľňu