Minulý rok som robila len na skúšku, teraz robím zásobu na rok: TOP slivkový džem s orechmi a škoricou za po hodinu!

Nezvyčajný, no veľmi chutný slivkový džem s orechmi a škoricou. Minulý rok som robila len 2 poháre na skúšku, tento urobím zásobu aj na zimu!

Nezvyčajný, no veľmi chutný slivkový džem s orechmi a škoricou. Minulý rok som robila len 2 poháre na skúšku, tento urobím zásobu aj na zimu!

Potrebujeme:

2 kg sliviek

400 g vlašských orechov

1 pohár vody

1,5 kg cukru

1-2 ks celej škorice

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Umyte slivky, rozdeľte na polovice a odstráňte kôstku. Pridajte orechy, ktoré zľahka opečieme na panvici. Zasypte slivky s cukrom, zalejte vodou, pridáme tyčinky škorice a dáme do hrnca s hrubším dnom a nastavíme na strednú teplotu.

Po dosiahnutí bodu varu znížte teplotu na minimum a varte 20 minút, periodicky odstraňujte penu. Slivky by mali byť mäkké. Džem sa varí aj podľa odrody sliviek, niektoré sú hotové skôr, iné potrebujú viac času. Taktiež rozhoduje zrelosť ovocia. Odporúčame pracovať len so zrelými plodmi. Nezabudnite, že takto prirpavený džem nebude celkom hladký, ale práve to je na ňom zaujímavé a veľmi chutné.

Nalejte horúci džem do sterilizovaných pohárov a zatvorte. Nezabudnite predtým odstrániť tyčinky škorice. Otočte nádoby hore dnom, zabalte do deky a nechajte vychladnúť.