To, čo urobili títo manželia s rozpadnutým vidieckym domom je neskutočné: Teraz vyzerá ako vystrihnutý z rozprávky!

Na vidieku si kúpili dom, ktorý nikto nechcel: Títo manželia dokázali nemožné a premenili ho na miesto ako vystrihnuté z rozprávky!

Keby ste išli okolo tohoto polorozpadnutého vidiecko domu, asi by vám ani nenapadlo, že z neho môže ešte byť obývateľné miesto. A nielen to, doslova miesto z najtajnejších snov. Presne to totiž s týmto starým domom urobili manželia z Maďarska, ktorí si ho napriek dohováraniu rodinu kúpili a prerobili na dokonalý domov.

Dom bol z vnútra absolútne zdevastovaný – kedže boli okná aj dvere poškodené, stal sa terčom zvedavých detí a výtržníkov. To však nebol najväčší problém. Hrozilo totiž, že strecha domu už-už spadne a kedže bol celý krov v dezolátnom stave, práve tieto práce bolo nutné zabezpečiť ako prvé. Keď si boli istí, že im stavba „nespadne na hlavy“ začala sa veľmi dlhá a pomalá premena vnútorných priestorov. Manželia stavili na jednoduchú dlažbu v celom dome a na zachovanie pôvodného vidieckeho rázu obydlia, ku ktorému rozhodne patrí aj pec na pečenie chleba.

Manželka si kuchyňu prispôsobila tak, ako to vždy chcela a my musíme povedať, že nás doslova očarila.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Keď bol dom obývateľný, manželia sa hneď presťahovali a po dlhej zime sa pustili do revitalizácie záhrady a dobudovaniu vonkajšej terasy, ktorú postavili na základoch starej maštale. Nezabudli ani na gril, ktorý v lete slúži pre celú veľkú rodinu, ktorá si toto miesto tiež zamilovala a manželov chodia pravidelne navštevovať.

Ich úsilie teda prinieslo zaslúžené ovocie a teraz si nažívajú ako v rozprávke.