Tmavé kruhy pod očami? Na ich rýchle odstránenie potrebujete len 1 vec!

Jednoduchá domáca metóda vám pomôže v boji proti tmavým kruhom či vačkom pod očami lepšie, ako drahé prípravky z obchodu.

Určite sa vám už stala situácia, že ste prebudili s nepeknými tmavými kruhmi či vačkami pod očami. Ich príčinou je predovšetkým únava a nedostatok kvalitného spánku. Na tvári tieto stmavnuté miesta priťahujú neželanú pozornosť a preto sa ich snažíme zo všetkých síl rýchlo ich odstrániť. Najčastejšou a najrýchlejšou metódou je jednoducho zatrieť ich make-upom alebo vyriešiť problém prikladaním vychladených lyžičiek. Tieto metódy však často nemajú taký efekt, ako by sme očakávali. Práve preto vám poradím skvelý trik, ktorý rozhodne nesklame.

Zázrak menom jedlá sóda

Do vlažného harmančekového čaju (cca 300 ml) alebo vlažnej vody, pridáme 1 lyžičku jedlej sódy. Keď sa sóda celkom rozpustí, namočte do tekutiny vatový tampón a priložte si ho na miesta pod očami, keď sa tmavé kruhy nachádzajú. Nechajte pôsobiť 10-15 minút a následne si tvár umyte vlažnou vodou.

Potom stačí naniesť bežný krém, ktorý používate a pozrieť sa bez obáv do zrkadla – tmavé kruhy sú preč.

Na rozdiel od kozmetických prípravkov z obchodu, ktoré jemnú pokožku pod očami môžu podráždiť, sóda v kombinácii s harmančekovým čajom pôsobí ako veľmi šetrná a upokojujúca kúra. Navyše podporuje rýchlejšiu regeneráciou pokožky a rast nových buniek.

Roztok sódy a čaju alebo čistej vody môžete používať aj na šetrné čistenie pleti. Preukázané sú skvelé výsledky v boji proti akné.

zdroj: healthyrecipeshome

...