Tiramisu pre lenivých – 15 minút a hneď podávate: Lacný a nesmierne chutný recept, chutí nám viac, ako klasika z mascarpone!

Naša starká je výborná cukrárka a dokáže vymyslieť perfektný dezert z čohokoľvek. Toto je jej recept na nepravé tiramisu. je lacnejšie a musím povedať, že nám chutí ešte viac, ako to s mascarpone. Starká ho nazvala Tiramisu pre lenivých, takže tento názov mu u nás už prischol, každopádne ide o skvelý dezert.

Potrebujeme:

3 lyžice cukru

2 kelímky nátierkové maslo

3 lyžičky rozpustná silná káva

Rum, alebo rumová aróma

2 kelímky smotany na šľahanie

...

1 kelímok kyslej smotany

Vanilkový cukor

2 balíčky cukrárske piškóty

Postup:

Smotany na šľahanie, nátierkové maslá a kyslú smotanu (tú môžeme vynechať, ja som potrebovala viac krému) a cukor poriadne ušľaháme do hladkého krému. Podľa chuti pridáme aj vanilkový cukor. Ak použijete dobre vychladené prísady, tiramisu môžete podávať aj hneď bez vychaldenia – starká dávala pred šľahaním metličky od šľahača spolu s ostatnými prísadami na pár minút do mrazničky.

Na dno misy rozložíme cukrárske piškóty, pokvapkáme rumom a silnou kávou, potom potrieme polovicou ušľahaného krému, dáme druhú vrstvu detských piškót, znova potrieme zvyškom krému a nakoniec posypeme nastrúhanou čokoládou, grankom alebo kakaom.

Super rýchle tiramisu je hotové za 15 minút. Tiramisu podľa potreby podávame hneď, alebo necháme odležať v chladničke.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)