Suseda mi poradila jednoduchý trik pre bohatú úrodu malín: Stačí sa držať tohoto a budete mať domácich malín aj na rozdávanie!

Susedka mi poradila jednoduché triky, s ktorým budete mať zaručene bohatú úrodu malín.

Maliny sú veľmi obľúbeným drobným ovocím, avšak v obchodoch sú často predražené a ani zďaleka nie sú také chutné, ako tie zo záhradky. Susedka mi poradila jednoduché triky, s ktorým budete mať zaručene bohatú úrodu malín.

Tip č. 1 – Výsadba

Malinám sa darí vtedy, keď majú dostatočnú oporu. Potvrdia vám to tisícky pestovateľov po celom svete. Keď zasadíte maliny v rovných radoch, medzi ktorými sú natiahnuté drôty, získate 6 – 8-krát viac úrody a plody sú vyššej kvality.

Tip č. 2 – Starostlivosť

Malina nemôže degenerovať, to je biologicky nemožné. Existuje však veľa záhrad, kde malina rastie samovoľne, má choré a slabo rozvinuté vetvy. Môže sa zdať, že degeneruje. V skutočnosti je však len zanedbaná starostlivosť. Existuje veľa prípadov, kedy sa záhradníkom podarilo oživiť tieto zanedbané kríky a získať plodné výhonky s veľkým kvalitným ovocím.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Aby ste to dosiahli, musíte usporiadať malinové výhonky do rovných radov. Na každej stonke by mali byť nové výhonky cca každých 70 cm, suché stonky treba odstrihnúť. Je potrebné zvýšiť rast hlavných výhonkov uprostred kríka. Len tak vám urodia bohaté a kvalitné ovocie.

Tip č. 3 – Úzke rady

Riadky malín by mali byť úzke, asi do šírky 30 cm a v strede radov ponechajte medzi kríkmi priestor. Dôvodom prečo sa malinám nedarí môže byť práve fakt, že sa pestujú v širokých radoch, kde výhonky malín rastú spolu s inými rastlinami. Pre malinové výhonky toto predstavuje nebezpečenstvo, pretože ostatné rastliny skonzumujú viac ako 50% živín.

Veríme, že vám tieto rady pomôžu a tohtoročná úroda malín bude naozaj bohatá!

Zdroj: retete-usoare.info

Foto: pixabay